FlAsh_7

Jak nás Čechy obvykle vnímají Rakušané? A jak my zase obvykle je?

Jak náš Čechy obvykle vnímají Rakušané? A jak mi zase obvykle je?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Rakušané jsou nám kulturně nejbližší národ (samozřejmě po Slovácích). Z druhé strany Rakušané nás také vnímají docela pozitivně. Dědictví R-U pořád trochu přežívá.

Další odpovědi
Filip84

Já nevím, já jsem se jich neptal! 🙄

Já je vnímám jako jednotlivé lidi – měl bych je vnímat jako letadlo? Nebo vlkodlaka? 🙄

Pokud míříš na nějaké apriorismy: miř si, ale víš co si s nimi můžeš, že? 🙄🤦‍♀️🤦‍♀️

paul1

Jak kteří. Jsou i tací, kteří byli (nebo jejich rodiče) postihnuti odsunem.

df

To se snad nedá paušalizovat. Já je považuji za přehnané nacionalisty a spíš introvertní národ. S Němci mám úplně jiné zkušenosti.