jased

Jak napsat dopis hospitalizovanému v psychiatrické léčebně?

Dobrý večer,
dnes jsem se od rodiny mého nejlepšího kamaráda z dětství dozvěděla, že byl před několika týdny hospitalizován na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny. Jsem z toho dost špatná a po dohodě s kamarádovým bratrem jsem se rozhodla, že mu zkusím napsat dopis a povzbudit ho v boji s jeho těžkými depresemi. Nikdy jsem ale do léčebny dopis nepsala a nevím si tudíž rady, jak nadepsat adresu, aby se dopis do kamarádových rukou dostal – automaticky mě napadají používané fráze jako „k rukám pana XY“ nebo „do rukou pana XY“ – ale to je asi špatně, že? 🙂 A je potřeba u jména adresáta uvést, že se jedná o pacienta? Děkuji za radu.......

Doplňuji:
Všem, co mi odpověděli slušně, tímto moc děkuji – s kamarádem jsem již v kontaktu, střídavě si píšeme dopisy a teď už i telefonujeme, po Vánocích ho jedu dokonce navštívit (mám to k němu bohužel přes půl republiky). Jsem ráda, že mu mužů alespoň tímto způsobem pomoci a podpořit ho v těchto časech.

A vzkaz pro uživatele „Zjentek“: buďte tak laskav a ty kecy o blázinci si nechte od cesty – s depresemi může dneska skončit každý a možná byste se divil, jak snadno a rychle. Nazývat léčebnu nebo psychiatrickou nemocnici blázincem (a samotné pacienty potom rovnou označovat za blázny???), to je opravdu krajně neslušné a neuctivé. Jsou to lidé jako každý jiný… a když se tak dívám na vás, mohl byste se od těchto „bláznů“ zfleku učit pokoře a úctě k životu i k druhým lidem.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pacient
Nejlepší kamarád (jméno)
Oddělení (číslo budovy nebo název)
Adresa léčebny

Asi bude stačit i jméno pacienta a adresa léčebny, oni už budou vědět, kam ho zavřeli.

Další odpovědi
aliendrone

Pakliže je na UZAVŘENÉM oddělení, tak je otázka, zda-li má vůbec korespondeci povolenou. Zjisti si nejdříve jak to je (v úvahu přichází i lékařská cenzura, aby pacient nedostal dopis, který by ho „rozrušil“ či mařil léčbu apod.) tím, že kontaktuješ příslušné oddělení, ještě lepší by bylo, kdyby to zjišťoval rodinný příslušník.

Alesh

Já bych to udělal tak, že bych oslovil tu léčebnu, zběžně popsal situaci a zeptal se, zda je možné pacienta touto formou kontaktovat. Taky se klidně může stát, že to vyhodnotí jako nevhodné s ohledem na jeho stav.

hapiky

Jak píše Kepler, ale poslal bych to doporučeně!

Ametyst

Rozhodně napsat a psát častěji. Být v kontaktu. Jméno a příjmení napsat na prvním místě, jinak dopis otevře kdokoliv z léčebny jako první.

zjentek

Jinak lidé v blázinci s depresemi mají normálně mobily, jako ti s depresemi venku.

Ad tázající: V tvém srdcervoucím doplnění je zmínka o pomoci a podpoře kamaráda z tvé strany, ovšem ani zmínky o tom, JAK jej vlastně podpoříš (což tedy, krom tvého slušného poděkování, samo o sobě dělá z doplnění jakýsi nicneříkající žblept, který navíc postrádá jakýkoli smysl už z toho důvodu, že je pouhým konstatováním (totiž zde na serveru bývá z principu zvykem zeptat se či odpovědět na otázku, pokud zde vůbec jde o něco jiného). Ale jestli jej jedeš podpořit podobně, jako jsi „podpořila“ mou odpověď, pak bych na tvém místě samotnou návštěvu kamaráda v cvokárně zvážil. Koneckonců píšeš, že jste byli NEJLEPŠÍMI kamarády předtím, než se do šaškece vůbec dostal.

„V hovorové češtině má psychiatrická nemocnice řadu označení mezi něž patří blázinec, šaškec, psychina, cvokárna či cvokhaus.“… https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Psychiatric­k%C3%A1_nemoc­nice

zjentek

A že má odpověď není hodnotně obodována? Tak to může být dáno mimo jiné také tím, že zde na server příliš mnoho návštěvníků nezavítá. Jen banda bláznů, kteří se za ně z ekonomických důvodů vydávají.
A.J. – Proti všem! D;D;D;