Lucyfer

Jak nakrájet ananas, aby nebyl chlupatej?

Čerstvý ananas. Jak ho oloupat… a nakrájet… aby jeho kousky neštípaly na jazyku.
Oplachuje se?

Odpovědi
Hufnágl

Koukni: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hoR6j5dCq18

nyjono

Já odkrojím spodek a potom krájím plátky.
U jednotlivých plátků odkrajuji slupku a potom malé nebomenší kousky.
Chlupatý nikdy nebyl a na jazyku neštípal.

RyuzakiKate

Takhle jsem ho posledně oloupala já, nejen, že to vypadá pěkně, ale taky z toho není tolik odpadu :) https://www.y­outube.com/wat­ch?v=MKjXLk8PJUI

elkon

Mě neštípá, nevím co máš za ananas.

anonym

Krájet? Ananas? Proboha proč? Ananas stačí poválet po pevném povrhu – jako když válíte těsto. Prostě jej trochu pomačkáte po celém povrchu – rukama proti stolu … A potom stačí odkroutit listí a každý trojúhelník jde vytáhnout bez větší námahy. Není potřeba žádný nástroj ani větší práce. (Tedy když vezmete zralý samozřejmě.) Co se týče kůry – tak tu případně opravdu snadno oddělíte z každého trojúhelníčku. Tím, že jde z ananasu vytáhnout každá část bez námahy ověříte zralost … Nechápu, proč vytvářet zbytky, nebo tupit nůž, když tohle ovoce je stvořené ke snadné konzumaci.

Lucyfer

Matesax, to vidím poprvé. Díky, teď už vím, jak si poradit, pokud skončím na pustém ostrově!

Lucyfer

Dlouho jsem ho neměla, pamatuji si, že posledně jakoby na něm zůstaly nabalené jehličky. Možná šlo jen o ten enzym? Nebyl ještě dostatečně vyzrálý, a tak působil takhle?
Tentokrát to bylo v pohodě.