klumprt

Jestli ho někdo nesebral, leží tem dodnes.

Ono to na první pohled vypadá jako nepřiměřená brutalita tupých strážníků.

Ale za a), vadí nám bordel ve městě a chceme, aby se s tím něco dělalo?
Za b) co se dá dělat jiného s osobou, která odmítá uposlechnout výzvu policie? Říct jí pardon a sbohem?

(To jen tak mimo předmět otázky, snad se nebudete zlobit.)

Další odpovědi
Edison

Dopadl nejspíš na zem. Většinou tyhle lehké věco dopadají na placato.

ivzez

Jestli ho policisté nesebrali jako důkaz,
leží tam dále.

marci1

Jestli ho neuklidila nějaká úklidová četa, tak tam stále leží. ☹
Kdyby se to stalo např. v Singapuru, tak by dostala peněžitou pokutu ve výši cca 16 000 Kč.
http://www.ce­lysvet.cz/gale­rie/foto-9058-singapur-za-odhozeni-papirku-vas-stihne-kruty-trest

Kryšpín

Dle mého odhadu, měla žádat důkazy, v kladném případě pokutu alespoň 20 táců, poněvadž je to nebezpečné a ohrožuje to životní prostředí.

To takový kamioňák co vjel u Chocně mezi závory na červenou, poté tak tak na poslední chvílu přerazil závory a odjel, dostal 5000 tisíc českých

Mc Merkurion

… @Kryšpín: důkazy jí chtěli ukázat na služebně z kamery: „Strážníci jí proto chtěli na služebně pustit záznam z kamery, to ale odmítla.“ https://zpravy­.aktualne.cz/re­giony/karlovar­sky/divka-zahodila-obal-od-susenky-odvedli-jsme-ji-v-poutech-poc/r~e959290­2b05b11e88bfa­ac1f6b220ee8/
… nemám jinak nutnost odpovídat na otázku, vše podstatné za mne řekl klumprt …

Edison

Souhlas s Klumprtem. Chceme čisto, ale jakmile nás někdo okřikne, jak je to „buzerant“. Nadáváme, jak to, že orgány nekonaj, ale běda, jak konat a konaj proti nám. A těhle případů je kolem nás spousta.

klumprt

Mám pocit, že někteří lidé včetně novinářů, nechápou, že když se policista rozhodne k nějakému zásahu, ať už je to odhozený papírek nebo vyklizení technoparty, tak to musí dokončit. Musí, protože jen tak je možné pokládat policii za efektivní.
V této souvislosti mě trochu zneklidňuje rezignace některých policejních sborů na zákroky v no-go zónách na západě. To je nepřípustné, i kdyby tam měla přijet armáda s kulomety. To je součást právního státu, že si dokáže vynutit všemi možnými prostředky dodržování vlastních zákonů.

GM

Souhlas.