tvaruzekcz

Jak na vás působí zpověď muže, který údajně přežil setkání s lesním duchem v Košickém lese Bukovec?

Video bylo zveřejněno 18.8.2014 a naleznete ho zde >>> https://youtu­.be/DY65Ms__Lp8

Nejlepší odpověď
elkon

Ne, jsem přesvědčen, že to je výmysl

Zřejmě je to nějaký místní lidový vypravěč, případně je to video na objednávku za určitým účelem.

Další odpovědi
anonym

Ne, jsem přesvědčen, že to je výmysl

Lidi si dneska vymýšlejí, neboť lidská fantazie je nekonečná. Kdyby to vidělo víc lidí, tak už by to bylo něco trochu jiného. Navíc, kdo nám dokáže, že je to pravda. Dneska někdo do videa řekne, že má pod postelí raracha a někdo to natočí a dá na YouTube a má to miliardu zhlédnutí a všichni mu věří. Důležité je vždy použít selský rozum a nevěřit každým blbostem, co člověk vidí.

Reezo

Ne, jsem přesvědčen, že to je výmysl

Občas lidé mají potřebu si vymyslet něco, aby byli více zajímavý.

Emefej

Ne, jsem přesvědčen, že to je výmysl

led

Jiný názor (specifikuj)

Hovorí sa kto nezažije, neuverí.
Krásne rozprávanie nočného zážitku vo videu, na ktorom sa podpísalo aj lesné ticho, nezvyklé pre človeka civilizácie naučeného na neustály hukot a ruch. Alkohol znásobil vnímanie a zotretie hranice medzi realitou a pocitom. Predstavivosť sa začala vtierať do hlavy. A tak sa dostali na dvor Kráľovnej fantázie.
Kto ostal sám vonku v noci v lese, kde nepočuť, nevidno svetlá a zvuky civilizácie, vie, že ticho, tma a neznámo znásobujú predstavy. Cupkanie ježka vníma ako kroky človeka, búchanie krvi v tepne na sluchách ako rachot bojových bubnov. Oči vidia v tme svetlo myšlienok. Stromy vŕzgajú pri tanci, konáre sa naťahujú k vašej tvári. Pavúk vás motá do svojej siete…
Potom stačí málo a každým ďalším spomínaním príbeh a zjavenia narastajú, poslucháčov pribúda až vzniknú Blaníckí rytieri, Krakonoš, Čertov mlyn a na Slovensku zas Tribečská záhada a podobne.
Aj ja mám niekoľko zrniek príbehov do kešene.
Jeden z mnohých. Rada som sama chodila po zrúcaninách hradov a objavovala históriu. Prespala som v zrúcaninách hradu vysoko na kopci. Nočným tichom zosilnel víchor preháňajúci sa medza kameňmi hradieb. V mesačnom svite som pozorovala ľudí stavajúcich hrubé múry. Niektorí boli polonahí a niekoľkí oblečení v šate hodiacom sa do stredoveku, nie dneška. Stredoveké zbrane obraz dopĺňali. Tak prirodzene som hľadala kamery. Žiadne tam neboli. Stavba pokračovala v naprostom tichu. Krve by sa vo mne nenašlo. Akoby som sa premenila na vílu, preniesla som sa do hradu. Tu som Pri bráne zbadala v kameni vytesaný letopočet MCCXXX.
O 20 rokov neskôr archeológovia určili dátum vzniku hradu na tomto kopci… obdobie blízke roku 1230.
Je to pravda, alebo len výmysel, fantázia?

paul1

Ne, jsem přesvědčen, že to je výmysl

zjentek

Zpověď muže působí spíše nevěrohodně

Tak moc si přáli „príbeh“, až ho dostali. To umím taky a taky bez drog. Pán je asi také z planety Empat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

briketka10

Je to blbost :)

paul1

K „led“ – máte vypravěčský talent

led

paul1, napriek tomu, že humorne vyšla vaša odpoveď „Ne, jsem přesvědčen, že to je výmysl“ hneď za mojú otázku na konci príbehu „Je to pravda, alebo len výmysel, fantázia?“ musím vás sklamať. Je to Pravda, skutočne sa to stalo v 60-tych rokoch minulého storočia. 😈