Avatar uživatele
Pokročilý

Jak na stahovací obojek

Jak správně nasadit stahovací obojek řetízkový?Nemůžu nikde najít podrobný popis a hlavně obrázek,jakým způsobem to nasadit správně.Díky Určitě tady budou i odpovědi,že to není správné používat,ale i přesto to potřebuji vědět,Tak mně neodsuzujte za jeho používání a prosím moc o pomoc.Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Musím vás zklamat!
Stahovací obojek (škrťák, který ste chtěla nasadit sedmitýdenímu štěněti, jak píšete jinde) je zakázaný ačkoliv se dosud často používá. Všechny pomůcky, které mohou psovi poškodit zdraví nebo způsobit i smrt zvláště v rukou laika by si měl každý dobře rozmyslet i bez znalosti zákona. Obojek, na kterém se může pes uškrtit (stahování není omezeno) je riziková pomůcka.
Doporučuji používat polostahovací obojek (jsou různé typy) tím neporušíte žádný zákon na ochranu zvířat proti týrání, psovi neublížíte, ale účel splní a navíc nrbudete mít problém s nasazením, protože to pochopíte i Vy.
http://www.catcat.cz/…

Doplňuji:
ad Olmann:
"9. Výstroj psa, prostory pro výcvik, nářadí a pomůcky Výstroj psaa) obojek

• jakýkoliv hladký kožený, látkový (popruh) či kovový avšak dostatečně pevný, může být i víceřadý

• pokud je stahovací nebo polostahovací, nesmí být nastaven na stahováni • pes má mít pouze jeden obojek (neplatí pro antiparazitní obojky)


Dále : Vůdce vede psa na hladkém pracovním obojku. Zakázán je stahovací obojek, který nemá zarážku proti úplnému stáhnutí".


...toto jsou formulace z různých Zkušebních řádů pracovních, služebních, loveckých i sportovních... Když si vyhledáš jednotlivé ZŘ část "výstroj psa" najdeš, co potřebuješ (nebo nepotřebuješ) vědět. Tyto ZŘ se musí řídit Řádem ochrany zvířat při vystoupení a výkonu na akcích F.C.I.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pro výcvik některých psů, je stahovacý obojek velmi vhodný. Nasazuje se tak, že řetízek se provleče jedním očkem, přetáhne psovi přes hlavu a do drohého očka se připne karabinka od vodítka. je třeba dbát, aby řetízek byl po navlečení ve směru tahu psa.


Avatar uživatele
Zlatý

Prosímvás,vykašlete se na stahovací obojek.Nehledě na zákony může psovi opravdu uškodit. Pes musí mít základní návyky a tím stahovákem rozhodně nic nevyřešíte.Pokud je pes normálně vychován a má alespoň minimální základní výcvik,tak nepotřebuje žádné stahováky a podobný sadomasochistický pomůcky.Postarejte se o to aby netahal(dá se to za 5 minut naučit) a poskytněte mu základní výcvik...


Avatar uživatele
Pokročilý

To Bohemica: Kým byl stahovací obojek zakázaný? Můžete mi dát odkaz na příslušný zákon? Protože pes se může oběsit i na klasickém obojku.


Avatar uživatele
Pokročilý

Můžete zkusit i kšíry,ne?Mají různé velikosti ne jenom pro prcky ;-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Patřičné doplnění paragrafů a zákonů:Ústřední komise pro ochranu zvířat je podle zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“) příslušným orgánem ochrany zvířat, který doporučuje opatření a koordinuje plnění úkolů na úseku ochrany zvířat. Ústřední komise pro ochranu zvířat v souladu s touto svojí funkcí projednala a přijala na svém 88. zasedání dne 23.2.2006 následující Stanovisko Ústřední komise pro ochranu zvířat k používání obojků s elektrickým výbojem, ostnatých obojků a stahovacích obojků bez mechanického omezení úplného zatažení smyčky u psů.

Avatar uživatele

anonym

Použití ostnatého nebo stahovacího obojku bez mechanické zábrany úplného zatažení smyčky (dále jen „stahovací obojek“) je porušením zákona a k chovu, výcviku, ani výchově zvířat, především psů, nelze takové obojky používat.

Pokud by chovatelé zvířat, především psů, při chovu a výcviku používali stahovací obojky, došlo by k porušení několika ustanovení zákona. Konkrétně by došlo k porušení § 4 odst. 1 písm. h), j,) m) a n) zákona.

Avatar uživatele
Pokročilý

Olmann

To je krásné, ale konkrétně tam o stahovacím obojku není řečeno nic. A usnesení dle mě není zákon. A jak jsem psal, když budu chtít tak psa oběsím i na klasickém obojku. A teď " babo raď " Pokud není jasně upřesněn výklad tak to dopadne jak s těmi poslanci a výrokem NS.

Avatar uživatele

anonym

Tazatelka se neptala, jak má psa uškrtit. Ptala se užívání stahovacího obojku, jehož užívání je zakázáno, jak zní odkaz na daný § v Zákonu na ochranu zvířat proti týrání.
Pokud někdo bude chtít, může psa oběsit
na provazu, ten nikdo nezakazuje.

Avatar uživatele
Pokročilý

Olmann

Nikde jsem nenašel, že by byl zakázán ten obojek. To je jen váš výklad.

 

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1243
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 377
Zlatý annas 345
Zlatý ReHu 310
Zlatý marci1 299
Zlatý hanulka11 296
Zlatý gecco 272
Zlatý mosoj 263

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.