autacek

Jak může spadnout pětileté dítě pod kola vláčku, pokud na něj rodiče dávají pozor?

https://jihla­va.idnes.cz/si­kland-sikluv-mlyn-chlapec-zemrel-pod-koly-vlacku-f8i-/jihlava-zpravy.aspx?c=A180715­_111449_jihla­va-zpravy_abr&galerie

Ale notak, otázka zněla, jak se může něco takového přihodit, pokud na dítě dávají rodiče, resp. rodič, pozor. Šlo mi též o to, kde se stala chyba technicky, jestli matka nejdříve vystoupila sama, nebo dítě nejprve vystrčila z vláčku…

Mimo to, Keplere, údajná svědkyně přiznala, že si vše vymyslela. https://www.no­vinky.cz/krimi/477933-udajna-svedkyne-tragedie-v-siklandu-se-priznala-policii-ze-si-vse-vymyslela.html

Nejlepší odpověď
Kepler

Bohužel to byla nešťastná shoda okolností a podle mého mínění je jednoznačně na vině matka. Neměla vystupovat s dítětem mimo určenou zastávku. Ale možná ani nevěděla, že tak činí. Na každý pád to zabezpečení pouze řetízkem se mi zdá velmi nedostatečné. No, nechtěl bych být v kůži té matky, ani řidiče…

doplněno: tak vida, asi bylo všechno jinak a křivdil jsem matce https://www.no­vinky.cz/krimi/477933-svedkyne-pruvodkyne-rekla-ze-lide-mohou-z-vlacku-vystupovat.html

Další odpovědi
ivzez

Matka se rozhodla vystoupit s dětmi z vláčku na nevhodném místě,
na místě, kde řidič nemohl na dítě vidět, a kde pravděpodobně ani ona
neviděla, že se řidič míní znovu rozjet.

Já to vnímám tak, že matka na dítě pozor nedávala…

cukrar

Jak může spadnout pětileté dítě pod kola vláčku......

Přesně tak, jak je to popsáno v protokolu.

led

Po prečítaní informácie z 1.odkazu, usudzujem, že matka sa pokúšala vystúpiť mimo riadnej zástavky vláčika. Tým vedome hrubo porušila „prepravný predpis“ (názov predpisu je orientačný, to, aby ma náhodou nejaký právnik nežaloval) vzťahujúci sa k prevádzkovaniu tohto vláčika, časť platnú pre cestujúcich… „Odháčkovala bezpečnostní řetízek a pustila dítě ven.“ https://jihla­va.idnes.cz/si­kland-sikluv-mlyn-chlapec-zemrel-pod-koly-vlacku-f8i-/jihlava-zpravy.aspx?c=A180715­_111449_jihla­va-zpravy_abr&galerie

PS.
Podobné prípady sú dôvodom, prečo cestujúci hromadných prostriedkov nesmú bez súhlasu šoféra (sprievodcu) vystupovať mimo určeného miesta na nástup a výstup.

Kelt

Byli jsme s manželkou v pokoji a náš tehdy 4 letý syn, který byl tehdy s námi v pokoji při hře šel a upadl a zlomil si ruku v lokti. Asi upadl na svou hračku auto. Někdy to člověk nepředpokládá, co se může stát, i když opatrnosti nikdy nezbývá. A můžeme najít další příklady, například otec byl se třemi dětmi v bazénu a jedno se mu utopilo. Těžko hledat jednoznačně viníka nebo příčinu, faktem ale je, že rodiče nejsou tak opatrní na své děti jako dřívější generace.

xxx3

Pravděpodobnost, že dojde ke zranění dítěte i přes dobrou pozornost rodičů, je třeba malá, ale existuje. Nikdo z nás (předpokládám) na místě nebyl, nevíme víc, než se dostalo do kusých zpráv. Nevolal někdo na matku? Nenastala nějaká nečekaná situace? (dítěti se udělá nevolno, zahlásí, že potřebuje nutně na záchod, z pódia hlásí, že špatně zaparkované auto bude odtaženo etc.) Podle zpráv to může vypadat, že jen tak z plezíru najednou chtěli vystupovat, ale skutečnost může být o dost složitější. Přenechal bych to policii a nevynášel předčasné soudy. Ať je to, jak chce, zaplatili nejvyšší cenu, nikomu bych něco podobného nepřál.

led

technicky, by vrtáci by mohli povedať:
1– šofer pre pohnutím sa mal pozrieť aj do spätného zrkadla vpravo, aby videl, či mu nič nebráni v ceste
2– v dobe vyspelej techniky nie je žiadna rlktronická signelizácia rozopnutej dverovej reťaze? niečo na spôsob ochranných pásov v autách…
3– čo robili vtedy ostatní spolucestujúci, nikto sa nesnažil tomu zabrániť? alebo podľa hesla: každý sa staraj len o seba…
4– čo na to právnici? Preventíva, alebo čakať až na prípad?

led

prepáčte nezrozumiteľný preklep " rlktronická signelizácia" má by „elektronická signalizácia“