Alesh

Jak může láhev od vína explodovat?

„Když jsme se podle tutorialu pokoušeli udělat vázu z lahve od vína, děsivě se to pokazilo a výsledkem byla zranění a popáleny, které vyžadovaly nepřetržitou sedmitýdenní lékařskou péči,“ napsala fanouškům.“

https://www.su­per.cz/751105-influencerka-zkousela-tip-z-internetu-skoncila-s-popaleninami-tretiho-stupne.html

Jako kdyby to byla flaška po tvrdým chlastu, tak to bych řekněme akceptoval, ale od vína?

Odpovědi
Dochy

Tak záleží na postupu. Pokud tam píšou: Nacpem do toho střelný prach a zahřejeme, tak pak klidně může.

Kepler

Mohlo se tak stát, že se tu flašku pokoušeli uříznout autogenem nebo karboflexkou. V tom případě nebouchly nějaké zbytky alkoholu ve flašce, ale sklo samotné. Sklo je velmi špatný vodič tepla, takže došlo v místě řezu ke značnému přehřátí a vnitřním napnelismem se sklo rozletělo. Žhavé úlomky pak všechno kolem zapálily. Ale je to jen moje teorie.

Nassin

Blbka. Kdyby se držela: https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=jak+rozp%C5%A­Flit+l%C3%A1hev

Midoc

Ohřívala asi sklo láhve, které popraskalo a popálilo ji.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Alesh

@Dochy: a napsali to tam? Pokud ano, tak máš jistě pravdu, ale přijde mi zvláštní, že by takovým způsobem chtěl někdo vyrobit vázu. 🙂

Dochy

OK, ale moc jiných způsobů, jak by lahev od vína mohla explodovat a spálit holce obličej nějak nevidím. Ani střepu po řezání nemají potenciál k tomu aby způsobily takové popáleniny… Skouknul jsem několik videí jak vyrobit vázu a nejnebezpečnější předmět tam byla tavná pistole.

Alesh

No, a to je pro mě právě ta záhada, na kterou se ptám. Prostě buďto to nemůže bouchnout nebo to může bouchnout, ale pak nevyrobíš vázu.