Petr Kaňa

Jak muslim, který bydlí v Mekce, uskuteční svou pouť do Mekky?

Jak muslim který bydlí v Mekce provede svou pouť do Mekky?

Nejlepší odpověď
annas

Když muslim bydlí v Mekce, má blízko k shromáždišti, kde se muslimští poutníci pokloní Allahovi. Obléknou se do předepsaných oděvů, chovají se stejně jako ostatní muslimové, kteří do Mekky doputovali pěšky , cestou odříkávají formuli, projdou rituály i atd.

Často jsou průvodci a organizátory , třídí poutníky podle národností, skupin atd.

Jak pouť uskuteční muslimové, kteří ušli dalekou cestu, si přečtěte v odkazu.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Had%C5%BEd%C5%BE

Další odpovědi
marci1

Bude to mít blízko. 🙂
V Koránu je uvedeno: „A Bůh uložil lidem pouť k chrámu tomuto pro toho, kdo k němu cestu může vykonat.“
Hadždž (arabsky: حجِّ) je arabský výraz pro pouť do Mekky) je nejenom dojít do Mekky, ale tvoří velké množství rituálních úkonů, mezi hlavní patří menší pouť zvaná umra (skládá se ze sedmerého obcházení Ka'by a přecházení mezi pahorky as-Safá a al-Marwá), rituální stání na planině Arafát, kamenování satana v Miná a svátek Íd al-adhá, který slaví muslimové po celém světě formou obětování zvířat Alláhovi.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Had%C5%BEd%C5%BE#C%C3­%ADl_a_p%C5%AF­vod_pouti

Drap

Ten jde zase do Mediny!

Kepler

Dojdou ten kousek ke Kábě pěšky, nebo si vezmou taxi. Ti ortodoxnější to vezmou přes Emiráty.