DědaPepa

Jak mohu zjistit, že jeden můj spolubydlící v domově seniorů byl, (nebo dokonce ještě je) „estébák“?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě už neni. STB bylo zrušeno.

Další odpovědi
da ny

Vaše „starosti“, bych chtěla mít 😉
Jisté je, že nyní „estébák“ není.

Pepa25

Přímo zaměstnanci tady: https://www.svaz­ky.cz/sekce/Za­mestnanaci_StB

Mp2

Ahoj, napiš mi zprávu, pomohu ti ho vyhledat, popřípadě objednat termín návštěvy kvůli prostudování v badatelně archivu bezpečnostních složek.

elkon

A k čemu ti to bude? Nemáš co dělat? Najdi si nějakou zábavu, jestli vůbec víš co to je.

DědaPepa

Za minulého režimu mně STB neustále sledovala. Za to, že jsem poslouchal Svodnou evropu a Hlas Ameriky mně vyhodili z posledního ročníku vysoké školy.
Estébáci mně za trest odvezli do Německa, odud jsem se vrátil, až po sametové revoluci.
Nyní žiji v Domově senorů.
Zjistll jsem ale, k mému zděšení, že Jeden z klientů našeho domova byl v minulosti dvěrníkem STB, zrovna tak jako jeho, již dnes nežijící otec.
Nemůžete se mi divit, že je mi jeho blízká přítomnost „poněkud nepříjemná“.

Josef Bradáč
ag14bradac@gmail.com