Jak mohli v tomhle případě použít kamerový systém?

V článku se dozvíte více.

http://www.zve­davec.org/komen­tare/2008/09/2­742-radnice-pouzila-protiteroristicky-zakon-ke-sledovani-popelaru.htm

Nechápu, jak mohla radnice použít pro šmírování popelářů zákon ripa, který je určen proti teroristům?

Zákon RIPA (Regulation of Investigatory Powers Act) umožňující státním orgánům nařídit tajné sledování osob podezřelých z terorismu bez souhlasu soudce, byl schválen v roce 2000, ve zdůvodnění se uvádělo, že je to nutné kvůli národní bezpečnosti.

Nejlepší odpověď
autacek

Předně nelze porovnávat právo jejich, s právem naším.

Druhak kontrolovat kamerovými systémy své zaměstnance lze i zde v Česku, ani na to není třeba protiteroristic­ký act.

Další odpovědi
aliendrone

Nechápu čemu nerozumíš, vždyť to tam píší >

„Původně mělo jen 9 organizací právo nařídit tajné sledování osob na základě zákona RIPA, tj. bez souhlasu soudce. Byla to veřejná a tajná policie a několik dalších bezpečnostních orgánů. Před několika roky bylo toto právo rozšířeno na 792 organizací, z toho 474 městských zastupitelství.“

Prostě svobodnědem(en­t)okratické šmírovaní, no. Vše podle zákona. Mě spíš udivuje JINÝ fakt >

„Díky záběrům tajných kamer byli všichni tři popeláři usvědčeni z porušení pracovní disciplíny a z braní úplatku a posláni na desetiměsíční PLACENOU dovolenou.“ (!!!!!)

Se divím, že prasokratičtí havlopohrobci si to ještě nezavedli u nás. Třeba takový Rath by to jistě přivítal! ;) :D :D

Kryšpín

Jo Anglie tam se dějú věci, nedávno tam zase řádil Novičok přímo od Putina, byl prý napaden místní klaun a super šlapka co bere za hoďku 130 tisíc českých

anonym

Tak nechápu na tom jednoduše to že RIPA = systém/zákon který je určený proti teroristům

  • tento systé/zákon – Původně mělo jen 9 organizací právo nařídit tajné sledování osob na základě zákona RIPA, tj. bez souhlasu soudce. Byla to veřejná a tajná policie a několik dalších bezpečnostních orgánů. Před několika roky bylo toto právo rozšířeno na 792 organizací, z toho 474 městských zastupitelství."
  • nechápu na tom to, že jak to že systém/zákon který je určený proti teroristům může být použitý proti popelářům
  • přece nejde založit něco proti teroristům, dám možnost/právo využívání i ostatním organizacím, a aby to bylo využíváno na šmírování když o teroristy vůbec nejde…

aliendrone

RIPA byl PŮVODNĚ proti teroristům. Teď už má prostě „širší záběr“, no.

Hele, já třeba platím všechny (nejen) místní poplatky městu/státu, které se mi oplátku za ně stará o takové ty věci jako jsou třeba silnice a parkování. Čekal bych tedy, že budu mít parkování zdarma, když jsem rezident. Přespolní , kteří je NEPLATÍ, ti ať za parkování platí, ale proč musím za MOŽNOST zaparkovat platit i já jako místní prostě nechápu! Perlička na dortu je, že i NAVZDORY zaplacenému parkování NEZAPARKUJI, protože NENÍ místo!

Kam se hrabe nějaká Británie… ;) :D :D

anonym

Dám ti nominaci,
když mi prosím vložíš odkaz, kde už zákon RIPA není JEN proti teroristům a kde se uzákonilo že už má širší záběr.

aliendrone

Proboha to neudělám, jen vycházím/cituji z toho článku, cos dal na něj odkaz >>>

„Před několika roky bylo toto právo rozšířeno na 792 organizací, z toho 474 městských zastupitelství.“

Logicky z toho usuzuji, že došlo k novelizaci původního zákona RIPA! Jak říkám – kam se hrabu na nás s našimi nepřetržitými dodatečnými novelizacemi opravných novelizací původních novelizačních ustanovení! ;) :D :D

anonym

Nechci se dohadovat, jen konverzovat :) takže podle mě:
To že – Před několika roky bylo toto právo rozšířeno na 792 organizací, z toho 474 městských zastupitelství – to znamená, že zákon RIPA mohou využívat ti, co dostanou možnost ten zákon používat.

  • Pořád je to ale zákon proti teroristům, takže podlé mé logiky mohla vzniknout novela která umožňuje poskytnout tento zákon RIPA více organizacím,

ALE stále je to zákon na teroristy, né na popeláře.
To že ten zákon může používat více organizací neznamená že tím končí smysl zákona RIPA, a tím smyslem nebo hlavní vlastností zákona RIPA je sledování teroristů, né popelářů 😁

Já prostě nechápu jak může vzniknout systém/zákon proti terorismu který se dá využívat bez souhlasu soudu atd. proti obyčejným lidem na ulici.

Já v tom spíše vidím to, že aby mohli obyčejné lidi sledovat, musí mít záminku že díky tomu sledování obyčejných lidí mají dohled i nad možným terorismem který se může stát na ulicích…
Sprostá záminka jak špehovat lidi = možný terorismus.

aliendrone

:) – Říká se tomu „salámová metoda“ – když něco nemůžeš zavést najednou (protože by lidé možná řvali), zavedeš to po kouskách, stejně jako když nemůžeš ukrást celý salám bez povšimnutí, tak z něj postupně odkrajuješ kolečka. Lidé kvůli celému salámu by řvát mohli, ale kvůli jedinému kolečku si řeknou: „však se zase až tak moc nestalo“. To je princip funkce – trvá to o chvilku déle, ale v konečném důsledku je tak jako tak CELÝ salám v čudu!

Příkladů bych mohl psát MRAKY! Komické (ve skutečnosti je to TRAGÉDIE, ale je dobré brát život s humorem) na tom je, že se pak ještě najdou propagandou totálně vypatlaní tupci, kteří to budou OBHAJOVAT (!!!) a plkat ti něco o tom, jak za komárů byla nesvoboda (což JE pravda), zatímco dnes svoboda údajně je (ano, ještě pořád trochu je, ale mnohem MÉNĚ, než za komančů!!)

A tak zatímco za komančů např. StB prováděla záznam telefonních odposlechů u cca několik set případů/rok (což popravdě byla HNUSNÁ komoušská sprosťárna), dnes jsou monitorováni dem(ent)okraticky ÚPLNĚ VŠICHNI – přesně v souladu s platným zákonem! Atd. atd. Tomu tedy říkám „pokrok“. ;) :D

Vítej dem(ent)okracii – ať žije „svoboda“, nadsvatý Vašík Pašík, pravda a láska kdesi cosi! ;) :D :D

ivzez

Na mne to také působí spíše jako špehování.
Od těch popelářů snad teroristický útok nehrozil…