Odpovedi18

Kde seženu záznam trestního rejstříku zdarma?

Vím, že na CZECHPOINTU (Pošta,MÚ,OÚ) ale někde jsem nedávno četl, že se dá sehnat i online – zdarma.
Je to o tom, že se tam pošle občanka a oni mi přepošlou záznam a já si ho jen zkopíruju? Posílá se žádost na Poště,MÚ,OÚ?

Nejlepší odpověď
klumprt

Je třeba si vyřídit datovou schránku fyzické osoby, což je zdarma, jen musite jedenkrát osobně na Czechpoint. Pak se podává žádost o výpis z rejstříku trestů cestou na Portále občana cestou datové schránky, což je zdarma a výpis je doručen v elektronické verzi do vaší datové schránky.