petuska

Jak měřit hustotu kapalin?

Nejlepší odpověď
leporela22

Nic jako hustoměr jsem v ruce nikdy neměl, ale dalo by se to vypočítat.
značka: ρ jednotka: kg/m³
definuje se jako podíl hmotnosti m a objemu V tělesa
ρ=m/V
A je toho víc, je to odst obsáhlé a tohle je jen pokud měříš tekutinu.
Nebo ještě pyknometr nikdy jsem to nepoužíval http://www.ther­mofisher.cz/pro­dukty/pyknome­tr-gay-lussac-25ml-1621
snad jsem pomohl

Další odpovědi
Quimby

Hustoměrem.

Klaproth: Prosím? Otázka byla čím změřit hustotu, hustota se opravdu měří hustoměrem. Nevidím na své odpovědi tedy nic špatného. To, že ji budu měřit pouze u věcí, kde opravdu změřit jde, je snad jasné.

Lamalam

Hustotu čeho? Kapalin, plynů, pevných látek?

Agneta

Když nemáš polévku dostatečně hustou? Tak se zeptej co tam máš přidat:DD

klumprt

Anebo to hodíš do vody. Pokud to plave na hladině, je to méně husté než voda a to v poměru podle toho, jaká část je nad vodou. Pokud to jde ke dnu, tak pod to do vany strč váhu, a zvaž to. Pak to zvaž venku. Bude to hustší než voda v poměru který odpovídá tomu, kolik to váží ve vodě plus objem tělesa krát hustota vody.

Hustota vody je 1 kg na dm3, což není náhoda, ale promyšlený tah tvůrců metrického systému.

Cotty05

Nepřímo, zjistíš objem, pak zvážíš a spočteš…

Klaproth

Dokud se neuráčíš doplnit informaci, čeho hustotu chceš měřit, nedostaneš relevantní odpověď.

Quimby – dám ti do ruky šutr, do druhé si vezmi ten tvůj hustoměr. Jsem na tebe zvědavej, jaká hustota toho šutru ti vyjde.

Kepler

Jen pro upřesnění: správný pojem ve vědecko-technické praxi je SPECIFICKÁ HMOTNOST. Hustota je poněkud zavádějící, naznačuje to spíše viskozitu.

mosoj

Hustoměrem při dané teplotě !!!!!!

Dochy

leporela: Hustoměry se běžně používají pro kapaliny. Často ocejchovaný plovák v průhledné trubici (zpravidla sklo) s hadičkou a balónkem pro nasátí kapaliny. Většina lidí bude mít zkušenosti s hustoměrem pro kontrolu elektrolytu autobaterie a koncentrace nemrznoucí kapaliny v chladiči automobilu. (Ocejchováno zpravidla ne v jednotkách hustoty, ale stavu baterie a bodu tuhnutí chladící kapaliny)