Avatar uživatele
petuska

Jak měřit hustotu kapalin?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3011 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
leporela22

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nic jako hustoměr jsem v ruce nikdy neměl, ale dalo by se to vypočítat.
značka: ρ jednotka: kg/m³
definuje se jako podíl hmotnosti m a objemu V tělesa
ρ=m/V
A je toho víc, je to odst obsáhlé a tohle je jen pokud měříš tekutinu.
Nebo ještě pyknometr nikdy jsem to nepoužíval http://www.ther­mofisher.cz/pro­dukty/pyknome­tr-gay-lussac-25ml-1621
snad jsem pomohl

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?petuska Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Quimby

Hustoměrem.

Klaproth: Prosím? Otázka byla čím změřit hustotu, hustota se opravdu měří hustoměrem. Nevidím na své odpovědi tedy nic špatného. To, že ji budu měřit pouze u věcí, kde opravdu změřit jde, je snad jasné.

Upravil/a: Quimby

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Hustotu čeho? Kapalin, plynů, pevných látek?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Když nemáš polévku dostatečně hustou? Tak se zeptej co tam máš přidat:DD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Anebo to hodíš do vody. Pokud to plave na hladině, je to méně husté než voda a to v poměru podle toho, jaká část je nad vodou. Pokud to jde ke dnu, tak pod to do vany strč váhu, a zvaž to. Pak to zvaž venku. Bude to hustší než voda v poměru který odpovídá tomu, kolik to váží ve vodě plus objem tělesa krát hustota vody.

Hustota vody je 1 kg na dm3, což není náhoda, ale promyšlený tah tvůrců metrického systému.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cotty05

Nepřímo, zjistíš objem, pak zvážíš a spočteš…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Dokud se neuráčíš doplnit informaci, čeho hustotu chceš měřit, nedostaneš relevantní odpověď.

Quimby – dám ti do ruky šutr, do druhé si vezmi ten tvůj hustoměr. Jsem na tebe zvědavej, jaká hustota toho šutru ti vyjde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Jen pro upřesnění: správný pojem ve vědecko-technické praxi je SPECIFICKÁ HMOTNOST. Hustota je poněkud zavádějící, naznačuje to spíše viskozitu.

před 3011 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Hustoměrem při dané teplotě !!!!!!

před 3011 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

leporela: Hustoměry se běžně používají pro kapaliny. Často ocejchovaný plovák v průhledné trubici (zpravidla sklo) s hadičkou a balónkem pro nasátí kapaliny. Většina lidí bude mít zkušenosti s hustoměrem pro kontrolu elektrolytu autobaterie a koncentrace nemrznoucí kapaliny v chladiči automobilu. (Ocejchováno zpravidla ne v jednotkách hustoty, ale stavu baterie a bodu tuhnutí chladící kapaliny)

před 3011 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek