Michal Kole

Jak mám zpracovat tátu, aby mi zřídil přístup ke svému bankovnímu účtu? Má peněz že neví co s nimi (výsluhu+plat vrátný)

Nejlepší odpověď
badisko

to je urcite vtip ze?…

Další odpovědi
terry

Nijak.
Postarej se sám.
Vrátný asi moc v balíku nebude. Neměl bys ho jako syn spíše podporovat?

lukas.zmizik

mnoo…přistup před otce a řekni mu „tati, podívej se na mne jak vypadám“ …a on řekne: „no, tak to tě asi budu muset založit“

LejdyTerr

Když budeš u zpracování, tak se přimluv i za mě, když neví co s penězma;-)
Doplňuji:
Nechápu, že vůbec někdo může brát otázky tohoto človíčka vážně, stačí se podívat na jeho předchozí otázky a člověk si udělá obrázek.....

BANAN93

vy jste asi jak počítač bez jakéhokoliv citu
Doplňuji:
:D

venkovan

Jo taky nevím co s penězi – do které krabičky je strčit, aby v každé bylo tolik, kolik je potřeba..Ale číslo ti nedám, a neukecáš mne.
Počkej si pár desítek let – v případě dědictví budeš mít víc. A čím déle bude žít, tím více budeš dědit. Když ne peníze, tak třeba životní moudrosti – leckdy jsou cennější než hromada zlata.

kuldatomas

Přístup k bankovnímu účtu ti nejspíše nedá nikdy. Pokud je na tom ale hodně dobře, co ho požádat, aby každý měsíc poslal na účet svého syna nějakou domluvenou finanční částku.

franku

Třeba se chovat jako spořádaný syn.

hanulka11

Promiň ,ale nikdo tě nebude podporovat – co si on udělá s penězi, je jen jeho věc . Ty se starej abys žil slušný život a nedělal ostudu. Tvůj mozek opravdu nefunguje jak by měl .

manon

Jak vycházíš se svým tátou? Co spolu děláte? Co pro něj děláš? Pomáháš mu? Může se na Tebe spolehnout? Myslím, že až bude moct, sám Ti i ze svého mála dá na to, na co bys nutně potřeboval.

RedC22

Zajímavá shoda okolností: když jsem čet tvou otázku, zrovna mi tady hrála písnička „Something For Nothing“.

Michal Kole

o čem je ta písnička ? Tu neznám

RedC22

O tom, že nic nedostaneš zadarmo.
Audio: http://www.you­tube.com/watch?v=096LhjG­NNCk
Text: http://www.az­lyrics.com/ly­rics/rush/somet­hingfornothin­g.html

Michal Kole

Dík, ale když ty firmy hlídá – dělá obchůzky tak by se mu mohli revanžovat, že mu zaměstnají syna, ne ?

RedC22

Firma se mu už revanžovuje tím, že mu dává plat. Firmá nemůže zaměstnávat (=platit) lidi, který nepotřebuje, protože by zbankrotovala. Je to vlastně docela jednoduchá záležitost: Firmá má svoje přijmy a svoje výdaje. Pokud budou dlouhodbě výdaje vyšší než přijmy, firma zbankrotuje* (a propustí všechny zaměstnance). Jinak řečeno, zaměstnanci musejí vykonávat práci, která má cenu (když to přeženu do extrému: nemůžeš platit deset hlídačů, aby patrolovali okolo jedný kadiboudy).

Pokud by potřebovali novýho hlídače, tak se za tebe může přimluvit. A tu bude pravděpodobně tak všechno, co bude v jeho moci.

  • To neplatí pro státní firmy. Když ty jsou dlouhodbě v mínusu, zaplatí to stát z toho, co vybere na daních.

manon

Ne, Michale, tak to nefunguje.