Jak mám chápat tuto větu?

Bůh pomůže těm jež pomohou si sami
znamená to že ti co v něj věří se k němu modlí zbytečně nebot nikomu stejně nepomůže?

Nejlepší odpověď
Terryle

Že nesmíš sedět s rukama na pr*eli a čekat, až Bůh udělá zázrak. Starej se o sebe sama a pak věci půjdou a občas budeš mít třeba velkou kliku, která ti pomůže, když to budeš potřebovat nejvíc – což je podle mě ta pomoc Boha.

Anebo taky trošku takhle:
Je obrovská povodeň, voda zaplavuje vesničku. Starej pan farář kouká z posledního okna věže, přijedou pro něj hasiči na lodičce a říkají: „Otče, pojdťe, my vás odvezeme!“ Farář povídá: „Jste hodní, chlapci, ale neobtěžujte se, mně pomůže Pán.“ Voda stoupne, farář už je na střeše, hasiči přijednou znova, výsledek stejný – „Mně pomůže Pán.“ Jenže voda stoupá dál, pan farář už se drží křížku, vtom přiletí záchranný vrtulník a záchranáři mu hází lano, aby se chytil. „Mně pomůže Pán!“ Vrtulník teda odletí, voda ještě stoupne a farář se utopí. Přijde do nebe, předstoupí před Boha a ptá se ho: „Pane, proč jsi mě nechal utopit? Celý život jsem věřil, že mě můžeš zachránit z jakékoli situace, a tys mě nechal umřít.“
Bůh odpoví: „A kdo myslíš, že ti poslal několikrát ty hasiče a vrtulník?“

Další odpovědi
anonym

Já bych to chápal tak,že Bůh pomůže těm,kteří si navzájem pomáhají.

Miroslavst

Modlit se můžeš jak chceš, ale co si sám neuděláš, nemáš.
Tak to alespoň chápu já.

vagra

Jak to Bůh s tou pomocí myslí?
Podívejte se například na dnešní multimilionáře­./ředitelé,pos­lanci,poradci,vy­socí úředníci, podvodníci atd./
Aby jim mohl pomoci Bůh, dohledem nad tím aby je nepozavírali, museli si pomoci sami/zpronevě­ry,rozkrádání nár. majetku,podvody atd./
Skutečně věřící lidé, by v takových funkcích,např z morálních důvodů, „pracovat“ nemohli!
Byli tam už i takoví, ale hezky rychle odešli, většinou na vlastní žádost.
Nestačili totiž chodit ke zpovědím.