Pepa25

Jak má Pevnost Evropa reagovat na sílící uprchlickou krizi? Říct „my to zvládneme“ nebo stavět ploty?

Historie je učitelka, ale zároveň dvakrát nevstoupíš do jedné řeky, Situace je trochu jiná než v r. 2014, ale EU (Schengen) opět řeší, jak reagovat na příliv uprchlíků i se všemi negativními jevy, které bohužel přináší. Pro jaký postup jste? Otevřená náruč? Tvrdý přístup? Pragmatický?

Nejlepší odpověď
Krupice

Pragmatický – přijmout lidi z Ukrajiny, kteří utíkají před válkou a nabídnout jim dočasnou pomoc. Chce to ale systém a kontrolu nad tím, kdo sem přichází, takže postupně, adresně. Systém „pootevřených dveří“.

Další odpovědi
Ametyst

Žádnou pevnost Evropu nevidím. Kdokoliv si sem přijde jako do supermarketu, vezme si, co chce, a nezaplatí. Samozřejmě že politici,a neziskovky, budou dělat na kamery velká šlechetná gesta, která zase zaplatí pohrdaný daňový poplatník ze svého. Na naše vážně nemocné děti se sbírala plastová víčka, když zdravotní pojišťovny odmítly hradit léčbu. Najednou se ze dne na den našly miliony korun na pomoc Ukrajincům. Pomáhejme, ale bez extremismu, pragmaticky, aby se daňový poplatník, který nese veškerou zátěž, nemusel naštvat.

seraphico

Volil bych zlatý střed. To, co se nyní na Ukrajině odehrává, je samozřejmě tragédie a je potřeba uprchlíkům pomoci. Ale není možné ohrozit bezpečnost unijních zemí a celkově ekonomiku EU. Je třeba k tomu přistupovat střízlivě a nenechat se strhnout emocemi.

_Bůh_

V čem je ta situace jiná?
Zničili mi barák → jdu do háje.
Je to stejná situace, jak přes kopírák.

Pochybuju, že EU řeší, co s uprchlíky, tato otázka je dávno vyřešena, viz: https://www.mvcr­.cz/migrace/cla­nek/nase-hlavni-temata-mezinarodni-ochrana-mezinarodni-ochrana.aspx

Komise řeší finanční pomoc Ukrajině a Green Deal, ne uprchlíky. A to i přesto, pokud to média tvrdí. Těm nelze vše věřit, média nám také předkládají, že je nějaká diskuse zda přijmout či nepřijmout euro, a přitom je tato otázka také již dávno vyřešena.

paul1

Měli by jsme nějak zvládnout, i když to nebude lehké a s narůstáním počtu uprchlíků se to bude dramatizovat. Pomáhat se bezesporu má, něco podobného může časem postihnout i nás. Horší bude, až to skončí a spousta uprchlíků se nebude mít kam vrátit, Rusi si dávají záležet, aby to na Ukrajině co nejvíce zničili. Musí být u nich té nenávisti hodně, jsou to chudáci.

aliendrone

Celkem zbytečný dotaz. To je jako řešit jestli zamknout na jeden nebo dva západy, když už je zloděj uvnitř. ;) :D :D

Kryšpín

Komise ES rozhodne, ovšem pokud později se nasadí na hranicích vodní děla a obušky jako na Polsko Běloruské hranici a EU a NATO zaujme stanovisko Plně podporujeme Polsko, tak je vhodné zrušit blábolení o lidských právech.