jiriii

Jak křestané či jiný církve vysvětlují, že na zemi byli dinosauři? Když v bibli je jasně uvedeno že bůh stvořil zemi.

Mají jasný důkazy že tu byli. Čím argumentují? Díky
Doplňuji:
ano to jo, ale kde je záznam o dinosaurech v bibli? Bible je kniha která popisuje svět od vzniku.

Nejlepší odpověď
Alesh

Co řešíš? Si to přečti Genesis:

19 Byl večer a bylo jitro, den čtvrtý.
20 I řekl Bůh: „Hemžete se vody živočišnou havětí a létavci létejte nad zemí pod nebeskou klenbou!“
21 I stvořil Bůh veliké netvory a rozmanité druhy všelijakých hbitých živočichů, jimiž se zahemžily vody, stvořil i rozmanité druhy všelijakých okřídlených létavců. Viděl, že to je dobré.
22 A Bůh jim požehnal: „Ploďte a množte se a naplňte vody v mořích. Létavci nechť se rozmnoží na zemi.“
23 Byl večer a bylo jitro, den pátý.
24 I řekl Bůh: „Vydej země rozmanité druhy živočichů, dobytek, plazy a rozmanité druhy zemské zvěře!“ A stalo se tak.
25 Bůh učinil rozmanité druhy zemské zvěře i rozmanité druhy dobytka a rozmanité druhy všelijakých zeměplazů. Viděl, že to je dobré.
26 I řekl Bůh: „Učiňme člověka, aby byl naším obrazem podle naší podoby. Ať lidé panují nad mořskými rybami a nad nebeským ptactvem, nad zvířaty a nad celou zemí i nad každým plazem plazícím se po zemi.“

Zdroj: http://www.bi­blenet.cz/app/b?bo­ok=Gen&no=1&se­arch=Otev%C5%99%C3­%ADt&_sourcePa­ge=LhrQK9hxBu4rRHmSlxpjH­w%3D%3D&__fp=c2GSZaL­vnB-SGJ1oyD5g7Q%3D%3D

Další odpovědi
Drap

V bibli je jak píšeš, jasně uvedeno, že Bůh stvořil zemi, a všechny živočichy , všechny rostliny atd. Co je tedy v rozporu ? Proč by nemohl stvořit i dinosaury ?
Doplňuji:
O spoustě věcech neni v bibli zmínka a přesto existují. Nikde neni napsáno že je tam všechno. Je tam třeba něco o zebrách ?

Mc Merkurion

církev argumenty neuznává,ta je přece svatá…
Doplňuji:
ad Drap: …protože,potom by podle bible nad dinosaury měl nadvládu člověk a museli by žít ve stejné době,což bible neříká,největší tvor stvořený je velryba veliká,když se spočítají všechny pokolení lidstva podle bible,a stáří dinosaurů,něco tu neštymuje,a to nikdo nevysvětlil…

anonym

Také je v bibli, že Bůh stvořil Zemi a vše na ní za 6 dnů a sedmý den odpočíval. Jenže jak dlouhý byl ten jeden boží den? Nebuď hnidopich. Pokud takhle začneš bibli rozpitvávat stránku po stránce, tak se z toho nejspíš zblázníš.
Pokud chceš rozumět jakékoliv víře, budeš muset vycházet z toho, co to vlastně znamená. Víra nemá nic společného s tím, co hlásá materialismus. Víru v srdci buď máš, nebo ne. Naučit se nedá. Dá se uvěřit.

anonym

Můžem být rádi, že každým rokem ubývá věřících a začínaj přemýšlet jako většina populace. náboženství je v podstatě špatné, protože manipuluje s lidma a říká jim přímo co je dobré a co je špatné… ale kdo může říct, že je to opravdu dobré a ne jen dobré pro určitý typ lidí, kteří z toho budou mít výhody?

RedC22

Podívej se na film Religulous. Fakta jednoduše upravujou tak, aby to vyhovovalo Bibli, takže dinosaury prostě zasaděj do doby před pár tisíci lety a je hotovo. Navíc někteří z nich popírají evoluci jako takovou.

http://www.csfd­.cz/film/241241-proboha/

Mc Merkurion

když něco není v bibli,tak to přeci neexistuje,jelikož to bůh nestvořil,dlouhá léta byla bible pokládána za jediný správný pohled na svět a nepřipouštěla žádné jiné výklady(ostatně i dnes);řekl bych,že církev je nejhorší,nejvy­trvalejší a nejstarší politická strana s nejvíce příznivci

Mc Merkurion

když něco není v bibli,tak to přeci neexistuje,jelikož to bůh nestvořil,dlouhá léta byla bible pokládána za jediný správný pohled na svět a nepřipouštěla žádné jiné výklady(ostatně i dnes);řekl bych,že církev je nejhorší,nejvy­trvalejší a nejstarší politická strana s nejvíce příznivci