Avatar uživatele
Sabíísek

Jak si vysvětlujeme vznik jazyka?

To není,až tak důležitá informace,ale potřebovala bych jí vědět na příště :-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4023 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

"Pravděpodobný vývoj jazyka mohl být takovýto: Asi před pěti milióny let žili prapředci člověka a dnešních lidoopů na stromech. Jedli potravu rostlinného původu, málokdy slézali ze stromů a byli schopni manipulovat předními končetinami s potravou a různými nástroji. Ke konci třetihor došlo však ke změnám klimatického charakteru, což způsobilo ve východní Africe postupné ustupování tropického pralesa. Jen silní jedinci, z nichž vznikli dnešní lidoopové, se udrželi na zbytcích pralesa, ti ostatní se buďto přizpůsobili životu na zemi nebo zahynuli. Život na zemi s sebou přinesl některé změny, které při životě na stromech nebyly. V první řadě to byla chůze po zadních končetinách a tedy vzpřímený způsob pohybu. (Podle jedné z teorií měl na vzpřímení člověka značný vliv stepní charakter východoafrické oblasti, je známo, že v současné době se i lidoopi, žijící převážně na stromech, pohybují při nutných přesunech stepí vzpřímeně, aby měli ve vysoké trávě lepší přehled po okolí a vyhnuli se případnému nebezpečí.) Díky tomu se uvolnily přední končetiny, které začaly být užívány pro jiné účely - k přenosu věcí, potravy, primitivních nástrojů a zbraní. Vznikly tak předpoklady pro vývoj lidské ruky a k využití úst v dorozumívacím procesu. Naši prapředci měli na zemi tvrdé podmínky, které způsobovaly, že se museli společně bránit proti četným nepřátelům a potravu si museli obstarávat společným lovem. Již v této fázi bylo zapotřebí, aby měli k dispozici základní dorozumívací prostředky, které však byly bližší dorozumívání opic než lidskému jazyku. Postupným rozvojem pracovních schopností, a v pozdějším období dokonce dělbou práce, bylo zapříčiněno, že lidé začali užívat takových dorozumívacích prostředků, které už můžeme považovat za primitivní formu jazyka."
Podle Wikipedie.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/P rvotn%C3%AD_jazyk

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Potřeba komunikace - sdělení informace

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

V době šíření křesťanstí byli na Velkou moravu pozváni věrozvěstové kněží připravili si pro nás písmo Cyrylici aby se nové učení mohlo lépe šířit. V té době byla hlavní církevní řečí latina. Pro zpřístupnění liturgie pro větší počet lidí kteří obývali toto a další území vznikla straslovanština.A do ní přepsali základní teologické knihy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
teta Ata

To je docela jednoduché (pro test na střední škole) - jazyk vzniká potřebou dorozumění se jedinců mezi sebou. To znamená, že mají mezi sebou "jazyk" živočichové různého druhu a tedy podle jejich řádů a kmenů existují různé jazyky, záleží na druhu. Např. jiným jazykem se dorozmívají savci, jiným jazykem ryby, jiným jazykem hmyz atd. Člověk vyvinul jazyk do vyšší formy dorozumívání v závislosti na vývinu svých "dorozumívacích" orgánů, takže využívá současně několik svalových a vazových tkání za součinnosti dalších činitelů, např. rtů, zubů a ústní dutiny.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Věda