Avatar uživatele
Registrovaný

Jak si vysvětlujeme vznik jazyka?

To není,až tak důležitá informace,ale potřebovala bych jí vědět na příště :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pravděpodobný vývoj jazyka mohl být takovýto: Asi před pěti milióny let žili prapředci člověka a dnešních lidoopů na stromech. Jedli potravu rostlinného původu, málokdy slézali ze stromů a byli schopni manipulovat předními končetinami s potravou a různými nástroji. Ke konci třetihor došlo však ke změnám klimatického charakteru, což způsobilo ve východní Africe postupné ustupování tropického pralesa. Jen silní jedinci, z nichž vznikli dnešní lidoopové, se udrželi na zbytcích pralesa, ti ostatní se buďto přizpůsobili životu na zemi nebo zahynuli. Život na zemi s sebou přinesl některé změny, které při životě na stromech nebyly. V první řadě to byla chůze po zadních končetinách a tedy vzpřímený způsob pohybu. (Podle jedné z teorií měl na vzpřímení člověka značný vliv stepní charakter východoafrické oblasti, je známo, že v současné době se i lidoopi, žijící převážně na stromech, pohybují při nutných přesunech stepí vzpřímeně, aby měli ve vysoké trávě lepší přehled po okolí a vyhnuli se případnému nebezpečí.) Díky tomu se uvolnily přední končetiny, které začaly být užívány pro jiné účely - k přenosu věcí, potravy, primitivních nástrojů a zbraní. Vznikly tak předpoklady pro vývoj lidské ruky a k využití úst v dorozumívacím procesu. Naši prapředci měli na zemi tvrdé podmínky, které způsobovaly, že se museli společně bránit proti četným nepřátelům a potravu si museli obstarávat společným lovem. Již v této fázi bylo zapotřebí, aby měli k dispozici základní dorozumívací prostředky, které však byly bližší dorozumívání opic než lidskému jazyku. Postupným rozvojem pracovních schopností, a v pozdějším období dokonce dělbou práce, bylo zapříčiněno, že lidé začali užívat takových dorozumívacích prostředků, které už můžeme považovat za primitivní formu jazyka.
POodle Wikipedie.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/P rvotn%C3%AD_jazyk

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Potřeba komunikace - sdělení informace


Avatar uživatele
Stříbrný

V době šíření křesťanstí byli na Velkou moravu pozváni věrozvěstové kněží připravili si pro nás písmo Cyrylici aby se nové učení mohlo lépe šířit. V té době byla hlavní církevní řečí latina. Pro zpřístupnění liturgie pro větší počet lidí kteří obývali toto a další území vznikla straslovanština.A do ní přepsali základní teologické knihy.


Avatar uživatele
Registrovaný

To je docela jednoduché (pro test na střední škole) - jazyk vzniká potřebou dorozumění se jedinců mezi sebou. To znamená, že mají mezi sebou "jazyk" živočichové různého druhu a tedy podle jejich řádů a kmenů existují různé jazyky, záleží na druhu. Např. jiným jazykem se dorozmívají savci, jiným jazykem ryby, jiným jazykem hmyz atd. Člověk vyvinul jazyk do vyšší formy dorozumívání v závislosti na vývinu svých "dorozumívacích" orgánů, takže využívá současně několik svalových a vazových tkání za součinnosti dalších činitelů, např. rtů, zubů a ústní dutiny.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3219
Zlatý quentos 1426
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1209
Zlatý Kepler 948
Zlatý led 723
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.