Ganymede

Proč křestané udělali z Boha něco, co není??

V Bibli a tak všeobecně o něm básní, ale při tom o něm mluví zle: že ti kteří zhřeší nebo něco udělají, budou trpět v pekle, že sešle to a to..

On není přece takový, je to láska, která nezná to, co lidé vytvořili: vztek, násilí, pýchu..

Ach, lidi jsou svině..

Nejlepší odpověď
annas

Rozpor mezi vírou a vědou. Ale když si vezmeme J. Grygara, ten dokazuje, že víra může existovat vedle vědy. Je to individuální.

Lidé hledali příčiny různých přírodních jevů a spojitost mezi nimi, pravidelnost, zákonitosti se jim zdály nepochopitelné . Proto se začali klaněli slunci, hvězdám, vytvořili si modly bůžky atd. . Tak vznikala různá náboženství atd.

Vznik křesťanství souvisí s Ježíšem Kristem atd. Jeho učedníci pak šířili křesťanství, z nějž se pak stala instituce společenská, existovalo jednotné společenství křesťanů a dvojí moc – církevní a světská.

„V roce 325 došlo k velmi významné události. Na Níkajském koncilu bylo formulováno křesťanství a také došlo k ustanovení Boha jako jediné podstaty existující ve třech podobách – Bůh-otec, Bůh-syn, Bůh-duch svatý“. (Podle učebnice DEJ)

Proč? Je prada, že i dobré myšlenky vytržené z kontextu se dají zneužít. Platí obecně.

Myslím si, že důležité místo ve vývoji náboženství sehrálai úzkost ze smrti. Proto pohřební obřady, rituály, měly sloužit ke smíření zemřelých, měly zajistit, aby se mrtví nevraceli atd. Malá vzdělanost, náboženství vedlo k poslušnosti – těžko za života na zemi, lehko po srmti.

Odpovědˇna svou otázku zjistíte při čtení bible. Takto vznikají i chybné interpretace. z nepochopení textu. Jedno je víra, druhá je náboženství.

  1. Při čtení bible je třeba mít na zřeteli, kdy bible vznikla. Pochopit historickéu dobu vzniku, kde vznikla, jaké byly politické i hospodářské prblémy, kultura, zvyky atd.
  2. Číst pozorně,, pochopit jinotaje, alegorii, obraznost, takže doslovný výklad často zkresluje.
  3. Pro pochopení textu hraje roli i gramatika, předložky, zájmena atd. Nepochopení vazeb vede k jiné interpretaci.

4.Pochopit různá protiřečení a brát je ve vztahu k celku.
5.. Poslední sktuečnosti – jak slov využít. Třeba Desatero – pravidla morálky.

Slyšel jsem, ale neporozuměl jsem…

Další odpovědi
fcoop

Každý,nebo téměř každý je špičkový expert na náboženství,a je jedno jaké…že?

Pokud existuje,zcela jistě to není ten děda na obláčku.
Možná,že i to modlení se,různé obřady,třeba i „svatostánky“ jsou jen člověčí záležitost.

Třeba není žádný ráj a ani peklo.

Třeba je to složitější,třeba nestačí si každý den oddrmolit penzum modlitbiček.

Co je platná modlitba,když vzápětí někoho okradu,uříznu mu hlavu.....a zdůvodním to trháním plevele s kořeny?

Ať je to v reálu jak chce.........­........fakt je,že Desatero nás v reálu trochu drží nad vodou.
Každý ho v sobě nosí.

Každý – a třeba o tom ani neví.

Nedělej ostatním to,co bys nechtěl,aby ti dělali ostatní.

Tak je to jednoduché...­.............­.....

Existence Boha ........ no ............ jak jinak si vysvětlit existenci celého toho „krámu“,kterému jsme dali jméno Vesmír.......­.......všechny ty zákony,souvis­losti,příčiny,nás­ledky........­....
Existují fenomény – zcela reálně – které se nedají poměřovat „kupecky“.

Nadřád.

Co se nás lidí týče – „jaký si to uděláš,takový to máš“.
A!.........současná realita nevznikla náhodou,jsme prostě takoví..........ale proč?
„Úmysly Boží jsou nevyzpytatelné“­.............to už víme,že?
Nakonec – prý nám dal svobodnou vůli.
Takže ON v tom lidském bordelu nejede.
Možná.

Luxx

protože chtěli v lidech vzbudit strach, aby poslouchali jak stádo oveček

quentos

Kvůli ziskům, kvůli čemu jinýmu…

lexx

v Bibli o ohni pekelném není nikde ani slovo, četla to vůbec ? to si vykoumali lidé k upevnění vlastní moci a pozice

jan.kadraba

Boha si vymysleli lidi, takže si z něj udělali to co se hodilo, poměrně dobře se „skrz boha“ ovládají lidé, takže to bude nejspíš ten důvod…

anonym

Aby cloumali s lidmi.
Proto platí,že všechno zlo na zemi,které se dělo či děje má za vinu víra.
Jen je nejhorší,že plno národů vidí toho svého boha za toho nejlepšího a přitom žádný nidky nebyl a není.

anonym

Lidé si vytvořili boha/y, změnili bohy, a bohy také pohřbí.

lota

Ze stejného důvodu, proč dnešní islamský stát udělal z islámu něco, co není. Jak píšete, lidi jsou svině.

Šidlo

prečo existujú ateistickí teroristi? prečo šport namiesto ventilu a upokojenia prináša hordy zúrivých fanúšikov a športovcov, ktorým prejde aj vražda?

ľudia si na násilie vždy nejakú ideológiu nájdu…psychopatom a im podobným stačí len džungľa a jej zákony, ktorú majú v hlave

zlé je, že ľudia majú dnes malú motiváciu správať sa dobre…zato milovať psychopatov a idolizovať ich…to je iná pesnička

Ganymede

Lexx, do Bible jsem jen nakoukla, pro mě je to vymýváni mozku, ale celkově o tom slyším, od babičky-křestanky, tak jsem si myslela z kama jinama by to měla..

Ganymede

Luxx, ale o tom víra přece není, v ní se nemáš bát toho v co věříš, v to co věříš máš milovat..