Kelt

Jak jste na tom s detektivkami a kriminálkami? Jste aktivní nebo pasivní pozorovatel?

Jsou lidé, kteří rádi čtou detektivky nebo se dívají na ty detektivky v televizi. Dokážete někdy odhalit pachatele dřív než to udělá detektiv? Jsou nějaké detektivky podle toho hodně čitelné a jiné málo? Myslím tím, zda v jednom případě musíme (i s detektivem) být velice pozorní, protože hledáme jehlu v kupce sena, v jiném případě nacházíme důkazy a stopy na každém kroku. Které detektivky (se kterým detektivem) jsou skvělé dílo a které jsou určeny na podepření stolu nebo , když je to film na spaní. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

V mládí jsem v Klubu čtenářů kupovala detektivky s názvem autorů – např. 5× Agatha Christie a další 5× soudce Ti aj.

Dnes se občas na detektivku podívám.V TV mám ráda Columba. Tento seriál je tak trochu naruby, sice jej opakují, všechny díly jsem v minulosti neviděla., takže je to pro mě i něco nového.

Ale musím říct, že už detektivky nečtu, pokud nějaký film vidím v TV, neřeším pachatele, spíš se zajímám o postupy Upřednostňuji ale starší detektivky než nové. „kriminálky“.

Ještě jsem sledovala advokáta Matlocka. a postupy nejen jeho, ale i jeho pomocníků.

Vložila jsem otázku „Proč mají detektivní příběhy z minulosti neopakovatelné kouzlo nejen pro čtenáře, ale i pro diváky?“

Máte-li zájem, podívejte se na odpovědi.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-maji-detektivni-pribehy-z-minulosti-neopakovatelne-kouzlo-nejen-pro-ctenare-ale-i-pro-divaky

Další odpovědi
GM

Z filmových mám ráda Vraždy v Midsommeru a Mentalistu.

Rokio

Já detektivky nečtu, ale moje máma ráda čte detektivní romány. Dokonce je to její oblíbený žánr. Za týden přečte několik detektivek. Má ráda detektivky odehrávající se v dnešní době a v minulém století.

Můj táta zase se rád kouká na Poriota a Murdocha.

aliendrone

V mládí jsem měl rád detektivky od Agáty Klystýr, později s tím, jak přibývalo rozumu ty od Eda McBaina a dnes už se tím nezatěžuji.

Normální detektivka ti obvykle podá všechna fakta nezbytná k vyřešení až úplně nakonec, tudíž ani nemáš čas přemýšlet nad řešením. Jen mimořádně dobrá detektivka to udělá i dříve (žádnou si již nevybavuji). Pokud tedy nejde o ten typ příběhu, kdy není tím hlavním odhalení pachatele, ale kupříkladu o jeho dopadení. :)

Kepler

Nesnáším je!

Drap

Někdy aktivní jindy pasivní. K čemu ti může být takováto informace dobrá?

Ametyst

Dívám se na ne a také je čtu. Z knížek mám velmi oblíbenou autorku Sue Grafton ,a nebo detektiva Perryho Masona. Nejradši mám chytrá rozuzleni v soudní síni při výsleších. Nemám rada, když předem znám vraha, jako to nabízí Colombo.

Gus_Fring

Málo akce.