Avatar uživatele
Kelt

Jak jste na tom s detektivkami a kriminálkami? Jste aktivní nebo pasivní pozorovatel?

Jsou lidé, kteří rádi čtou detektivky nebo se dívají na ty detektivky v televizi. Dokážete někdy odhalit pachatele dřív než to udělá detektiv? Jsou nějaké detektivky podle toho hodně čitelné a jiné málo? Myslím tím, zda v jednom případě musíme (i s detektivem) být velice pozorní, protože hledáme jehlu v kupce sena, v jiném případě nacházíme důkazy a stopy na každém kroku. Které detektivky (se kterým detektivem) jsou skvělé dílo a které jsou určeny na podepření stolu nebo , když je to film na spaní. Děkuji.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, GM před 1537 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

V mládí jsem v Klubu čtenářů kupovala detektivky s názvem autorů – např. 5× Agatha Christie a další 5× soudce Ti aj.

Dnes se občas na detektivku podívám.V TV mám ráda Columba. Tento seriál je tak trochu naruby, sice jej opakují, všechny díly jsem v minulosti neviděla., takže je to pro mě i něco nového.

Ale musím říct, že už detektivky nečtu, pokud nějaký film vidím v TV, neřeším pachatele, spíš se zajímám o postupy Upřednostňuji ale starší detektivky než nové. „kriminálky“.

Ještě jsem sledovala advokáta Matlocka. a postupy nejen jeho, ale i jeho pomocníků.

Vložila jsem otázku „Proč mají detektivní příběhy z minulosti neopakovatelné kouzlo nejen pro čtenáře, ale i pro diváky?“

Máte-li zájem, podívejte se na odpovědi.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-maji-detektivni-pribehy-z-minulosti-neopakovatelne-kouzlo-nejen-pro-ctenare-ale-i-pro-divaky

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GM

Z filmových mám ráda Vraždy v Midsommeru a Mentalistu.

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Já detektivky nečtu, ale moje máma ráda čte detektivní romány. Dokonce je to její oblíbený žánr. Za týden přečte několik detektivek. Má ráda detektivky odehrávající se v dnešní době a v minulém století.

Můj táta zase se rád kouká na Poriota a Murdocha.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

V mládí jsem měl rád detektivky od Agáty Klystýr, později s tím, jak přibývalo rozumu ty od Eda McBaina a dnes už se tím nezatěžuji.

Normální detektivka ti obvykle podá všechna fakta nezbytná k vyřešení až úplně nakonec, tudíž ani nemáš čas přemýšlet nad řešením. Jen mimořádně dobrá detektivka to udělá i dříve (žádnou si již nevybavuji). Pokud tedy nejde o ten typ příběhu, kdy není tím hlavním odhalení pachatele, ale kupříkladu o jeho dopadení. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Nesnáším je!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Někdy aktivní jindy pasivní. K čemu ti může být takováto informace dobrá?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Dívám se na ne a také je čtu. Z knížek mám velmi oblíbenou autorku Sue Grafton ,a nebo detektiva Perryho Masona. Nejradši mám chytrá rozuzleni v soudní síni při výsleších. Nemám rada, když předem znám vraha, jako to nabízí Colombo.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gus_Fring

Málo akce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek