eaver

Jak jsou na tom houby s alkoholem?

Nasbírali jsme bedly a děláme z nich smaženici na oběd. Večer ale máme jet do sklípku. Myslíte, že i po celém odpoledni to může něco udělat?

Nejlepší odpověď
xxx3

od oběda do večera je celkem dlouho. Co se týče alkoholu, tak problematický je hlavně jeden z hnojníků, který má v kombinaci s alkoholem podobné účinky jako antabus – lék pro alkoholiky.

Další odpovědi
yuko

Myslim si, ze pokud si date smazenici z bedel a jsou to opravdu bedly a nesnite jich kilo, stejne jako, ze to vecer s tim vinem neprezenete, tak se Vam nic nestane. Ale pozor na bedlu cervenajici nebo jinou ji podobnou, to byste uz to vino pit nemohli.
Naopak Vam muze byt spatne jen proto, ze Vam to proste nesedne, to nikdo predem nevi. Co se tyce kombinace hub a alkoholu, tak mi rodice to praktikovali cely zivot, na otravu nezemreli. A zde pisou, ze jde o mytus krome vyjimky, o ktere je zmineno.
ze zdroje: Dalším mýtem týkajícím se hub je obecně rozšířené povědomí o tom, že se na houby nesmí pít alkohol. Ve skutečnosti lze alkohol k houbám konzumovat stejně jako k jiným pokrmům a stejně jako v kombinaci s jinými jídly platí, že pokud člověk konzumaci alkoholu přežene a má pak zažívací potíže, nemůže za to ono jiné jídlo (nebo houby), ale objem zkonzumovaného alkoholu. Pro organismus negativní reakce se v případě hub a alkoholu týká jen hub skupiny hnojníků. Především jde o hnojník inkoustový, který však sbírá a jí opravdu málokdo. Někteří mykologové uvádějí negativní reakce také při pití alkoholu s červenými hřiby, kovářem a kolodějem.

Zdroj: http://domaci­.eurozpravy.cz/zi­vot/76843-myty-o-houbach-nenechte-si-kazit-chut-hloupymi-povidackami/

Kepler

Říká se, že není vhodné kombinovat alkohol s některými houbami, zvláště s hlívou ústřičnou. Já v tom žádné opodstatnění nevidím a osobně jsem nikdy necítil žádné následky i když kombinuju pravidelně.

da ny

„Houby se nesnášejí s alkoholem. Zapíjíme je raději pouze malou sklenkou piva. Rozhodně není vhodné víno, které s houbami kvasí.“
http://www.re­ceptyonline.cz/hou­by-a-alkohol--346.html

Kepler

xxx3: většina hnojníků je nejedlá, jeden je dokonce jedovatý. Soudný houbař by takový šunt nesebral, už jen kvůli velké pravděpodobnosti záměny, takže pravděpodobnost otravy je malá. Ale jinak máš pravdu.