M. Mrkvička

Jak se jmenuje česka detektivka, kdy děj začíná oznámením v novinách, že dojde ke zločinu na chatě profesora

příběh z první republiky, který začíná tím, že přijde policista (falešný jak se později ukáže) za bohatým profesorem, že na jeho chatě dojde k setkání kriminálních živlů, nebo tak nějak to bylo… pak je dej zápletka že všichni jsou falešní i policie… a je to kriminální komedie… myslím že v mluveném slově toho profesora mluvil Bob Klepl

Odpovědi
elkon

Ten titulek je fakt špica, neumíš to po sobě přečíst, než to odklikneš? I tak to lze pak ještě opravit. Takto se vyjadřuje „vidlák“.

Drap

Klepl to nemohl mluvit, protože v té době byl ještě kluk

M. Mrkvička

Eduard Fiker: Paklíč
čte Václav Knop

Parta zlodějíčků se pokusí vykrást víkendovou vilu úspěšného autora detektivek. Ale Mistr pera Ludva Láce, jeho žena Lola a policejní inspektor Kamil Čepelák se pokusí vyzrazené akci zabránit. Falešný detektiv, falešný milionář ani banda falešných podvodníků neuniknou spravedlnosti.

Detektivka s komediální zápletkou byla v roce 1944 předlohou stejnojmenného filmu s Oldřichem Novým v hlavní roli.