mosoj

Jak je zajištěna kvalita protektorovaných pneumatik ?

Jak je zajištěno že koupítete 2 – 4 protektorované pneumatiky na stejné kostře. Podle mně to zajištěné není.
Takže pokud bych jezdil na protektorech , je to téměř stejné jako bych obul na auto pneumatiky od různých výrobců?
Doplňuji:
No zkusil jsem to jednou a koupil celoprotektory na zimu. S autem se nadalo jet rychleji než 80 km/hod (vyvážení proběhlo)jízda po dálnici byla nemyslitelná. Pneumatiky jsem vrátil a raději zakoupil originální zimní pneu. Od té doby nic jiného nepraktikuji.

Nejlepší odpověď
tom004

Slušný popis je zde.

http://auto2.li­dovky.cz/clanek_li­dovky.php?id_cla­nek=2594
Doplňuji:
Přidám svou zkušenost.Jezdím na druhé sadě zimních celoprotektorů,a jsem spokojen.Při koupi první sady mi bylo doporučeno,jezdit na nich i v létě,nepře­zouvat,po opotřebování vyměnit za nové.Tak jezdím celoročně i na druhé sadě,bez nejmenších problémů.Jezdím občas do Mnichova a Frankfurtu,a na dálnici není co řešit.Ale samozřejmě jezdím do 140 km/hod.

mosoj

Zimní pneumatiky celoročně lze, ale malé zamyšlení. Osobně najedu v letním období tak cca 10 000 km. Zbytek do 15 – 16 000 potom v zimě.
Na zimních pneumatikách mám prokazatelně vyšší spotřebu nejméně o 0,5 l/100 km. Když najedu
10 000 km v létě na zimních pneu spotřebuji o 50 l benzínu více než kdybych jezdil na letních. Což představuje při současných cenách benzínu 1 700 Kč nákladů navíc. A to nemluvím o tom že zimní pneumatiky více hučí a při vyšších teplotách se rychleji opotřebovávají.