Kelt

Jak je to se stavěním náboženských objektů v různých zemích?

I když jsou Češi považováni celá léta za nevěřící, tak v každém městě i vesnici je kostel, nebo více. Kostely jsou pro křesťany, katolíky a evangelíky. Najdeme tu i jiné věřící, protože existuje svoboda víry. Ale zajímá mne jiná otázka. V některých městech jsou nebo se staví židovské synagogy, no a muslimové tady také začínají stavět své mešity. Tak bychom mohli mluvit o pravoslavných, budhistech a pod. A to je tady tolik židů, že si nechají postavit nebo opravit synagogu? Kde se na to berou peníze? Jistě, v kostele se dělají sbírky mezi věřícími, ale to je méně než 1 %. To se dělá sbírka, nebo přispěje město, příslušná církev, nebo mezinárodní církev, pokud to tak mohu nazvat? Stejně tak je to s muslimy? Nemluvím o Turcích v Německu a pod. Vyzná se v tom někdo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, věřící si platí stavbu svých kostelů Je to jejich věc jakým způsobem si peníze seženou. Na svatostánky které patří pod kulturní památky přispívá na opravy stát, a občas jsou vypsány i nějaké dotace. Neuvádíš také možnost, že na tyto věci chodí dst často peníze ze zahraničí, nebo z ústředí konkrétních církví.