zjentek

Jak je to se stárnutím člověka doopravdy? Skutečně časem moudří, či naopak hloupne?

Zde vůbec, ale vůbec nevím, ke které z variant se přiklonit.

Nejlepší odpověď
annas

Obecně se tvrdí, že ti jedinci, kteří přenášejí své myšlení na chytré telefony, příliš nepřemýšlejí, mají větší náběr na alzheimera . Svůj „mozek“ nosí v kapse, jen vyhledávají odkazy. .

Proto je třeba sie stále udržovat „aktivní“ mozeik – luštit křížovky, přemýšlet o tom, co jste slyšel, četl atd. Pomáhá jídlo,. vycházky.

Hloupne se často z hlučné hudby, poslechu TV, projevuje se nepravidelnost,. třebě vliv cestování – změna času atd.

Bohužel, stáří se pomalu plíží, najednou je tu, aniž si to někdy člověk uvědokmí.

Myslím si, že člověk má víc zkušenosti, takže jistým způsobem je moudřejší, ale je už opatrnější. Takže je to opravdu moudrost?

Být starý je někdy nepraktické. To, že je člověk starý, pojem relativní, znamená, že žije, že přežil své vrstevníky.

U každého je to jinak. Matrika je bohužel matrika … každý to má jinak nastavené.

Další odpovědi
Kepler

Pravda je obojí. Do určitého věku se stává moudřejší, zodpovědnější, páč nasbíral hodně zkušeností. Jak se ztrácejí synapse a odumírají mozkové buňky, začíná posléze blbnout. Ale ne u každého se to projevuje stejně. Soused umřel v 87 letech a pořád mu to pálilo. Je to dost relativní.

ahold

Nelam si s tím hlavu.Říká se, že ta hranice mezi tím je u mužů téměř neznatelná.
😁

EKSOT123

K neduhům stáří, postihujícím hlavně intelektuály, patří především dvě vady, komplementárně spojené. Jsou to: neschopnost udržet myšlenku a neschopnost myšlenku opustit. Jára Cimrman