Kelt

Jak je to s úctou k hlavě státu?

Možná je to národní povaha, ale každý nadává na Zemana, na Klause i na Havla, prostě se nadává na prezidenta. Ale je zajímavé, že třeba Francie byla na Charlese de Gaulle hrdá. Je to v lidech, v národu, nebo v historii? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Ametyst

V dnešní době vyrábějí názor hlavně masmedia. Na koho ukážou jako na nepřítele, na toho se nadává. Zahrnou nás tak subjektivně vybranými, jednostrannými a zbytečnými informacemi, ale hlavně, aby jich bylo hodně a aby se v tom človíček ztratil a neměl čas pátrat do hloubky: takový pak bude mít k nadávání mnohem blíž než hloubavý čtenář nebo posluchač, který dokonce pochybuje a ptá se.

Další odpovědi
Alesh

Pracuješ s mylnými tezemi.

  1. „každý nadává na Zemana, na Klause i na Havla“ … určitě není pravda, že „každý“ a určitě není pravda, že na všechny tři, ale jen na podmnožinu těchto tří.
  2. „Francie byla na Charlese de Gaulle hrdá“ … zas nepochybně ne každý Francouz, ale bude jich nepochybně většina, ale určitě ne každý. Je to hodně dáno tím, že je to dávno mrtvý prezident, ještě z doby kolem války atd., čili je to jiná situace. Podobně bys mohl mluvit v našich podmínkách o TGM, což je osobnost také většinově oslavovaná.

Kepler

I v naší zemi jsme si některých prezidentů vážili (Masaryk, Beneš, Havel), ale nikdy a nikde na světě nebyla podpora stoprocentní. Vždycky se najde část národa, kterým je prezident osinou v zadku, ať už je to ve Francii, USA nebo kdekoliv jinde. Svoje image si každý prezident vytváří především svými činy. postoji, přirozenou inteligencí. Je ale pravda, že dnešním občanům úcta k politikům nic neříká. Celkem to chápu, protože politik nezískal svůj mandát proto, aby lidem vládl, ale aby jim sloužil. A na to dost často zapomínají.

Speed77

No kolem TGM je pěkně oslavný kult osobnosti, takže spousta lidí ho doslova „miluje.“ Ale zase ne všichni… Ale podívej, co srovnáváš, de Gaulle byl alespoň osobnost narodzíl od těch našich kašpárků.
No pokud je hlavou státu prezident… nečekej důstonost (ani kompetence) z jeho strany a úctu ze strany lidí.

Dochy

Klaus a Havel mi hýbali žlučí jen někdy. Zemana jsem považoval za jednu z horších možností už při volbách a od té doby mi svým chováním tento názor jen potvrzuje. Vím, že i mně párkrát potěšil, ale už jsem zapomněl čím to bylo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.