plebs

Je český národ hrdý na svoji historii?

Bojoval za císaře pána France Josefa proti Srbsku na opačné straně také proti Američanům, později proti Rusům bolševikům, před Německem kapitulace / Polsko mělo asi 20× slabší armádu, rovinatý terén, a nemělo bobky / poté věrně pět let vyrábělo zbraně pro Wehrmacht. Po roce 1948 opět věrně budovalo socialismus, v roce 1968 se zase nadchl národ na půl roku pro nesplnitelné pohádky několika soudruhů a vzápětí většinová část národa začala normalizovat.
No a po hedvábném sametu je národ opět rozdělen.

Odpovědi
Pepa25

Jsou určitě období dějin, na které jako národ můžeme být hrdí – např. některá období vrcholného středověku nebo první republika, ale také odporu proti okupantům nebo kultura v 60. letech minulého století.
P.S. Na doplnění nereaguju, vzhledem k absenci interpunkce se mi v tom nedaří vyznat, co jste chtěl napsat …

JežíšKristus

Tak ono v první řadě je naivní představa, že existuje něco, jako je český národ. Z valné většiny máme germánskou DNA. A prapůvodně jsme všichni z Afriky. Dělit se na umělé národy jaksi postrádá smysl.

paul1

Já myslím, že převážně ano.

paul1

Pro JežíšKristus – sorry, palec nahoru pro Vás to byl omyl, beru zpět.

JežíšKristus

Vyrovnal jsem to palcem pro Vás 😉