Vaclav-p

Jak je to s tou amnestii???

Zdravím mám dotaz v červenci 2008 jsem byl vybodován, 12měsíců neřidič, v červnu 2009 měsíc před vrácením řidičáku mě zastavili a dostal jsem 40 000 pokutu a další rok jako trestný čin. Jak je to v tomto případě s vrácení řp??? Žádnou havarii ani alkohol sem nikdy neměl, pouze sem byl vybodovaný většinou za pásy a rychlost
Doplňuji:
Ano to chápu ale podle mě jsem se nedopustil maření úředního rozhodnutí, poněvadž pokud je člověk vybodován je to jinak než pokavaď dostane zákaz řízení, já jsem zákaz řízení neměl byl mi pouze odebrán řp a byl jsem neřidič o zákazu řízení se nikde nepíše

Odpovědi
COVERENDER

Ja myslim ze po zaplacení te pokuty a uplynutí půlky trestu muzete zažádat o vrácení. Amnestie se na tohle ale podle me nevztahuje.

standa

Škoda, že jste to ten poslední měsíc nevydržel…

Takto jste se dopustil dvou trestných činů:

  1. řízení bez řidičáku (§ 180d)
  2. maření výkonu úředního rozhodnutí (§ 171)

Ten první trestný čin se sice dnem 1.1.2010 zrušil a byl překvalifikován jako ´přestupek´

Ten druhý trestný čin vám zůstává.

Dostal jste souhrný trest (za oba trestné činy), který bude nyní ´lehce´ překvalifikován, protože nově musíte mít trest jen za ten jeden trestný čin.

Ale v praxi na tom moc ´nevyděláte´, protože zákaz řízení vám nejspíš zůstane v původní výši a pouze se vám o pár týdnů či měsíců sníží podmínka.

Místo těch „pár týdnů či měsíců“ o které se vám trest sníží však dostanete další pokutu za ´nový´ přestupek, který vzniknul z původního trestného činu § 180d.

Určitě vám TEĎ řidičák nevrátí.

A jak již bylo v druhé odpovědi poznamenáno, nic nebrání tomu, abyste po půlce trestu zákazu řízení požádal o prominutí.

Během měsíce ledna byste měl dostat vyrozumění od soudu, kde vám bude sděleno o kolik se váš trest (podmínka) snížila.