Kelt

Jak je to s SPZ vozidel, která se objevují v nějakém filmu?

Jak je to s SPZ vozidel, která se objevují ve filmu? Pak se nemohou objevit třeba v normálním provozu? To se likvidují, nebo jak je to? Kdybych nahlédl do registru vozidel a zadal tam SPZ vozidla, které jsem viděl v nějakém filmu. Děkuji.

Odpovědi
Hufnágl

Pokud vozidlo je rekvizitou ve filmu, RZ jsou smyšlené.

Extra pro Edisona: Jen tak namátkou, co se mi takhle na první dobrou vybaví…seriál MOST! a Dášino stříbrné cabrio, které vozí značku 6U7 6526 – v druhé řadě Rapla jezdil se stejným číslem Smart asistentky šéfa kriminálky Rohana. Stejně tak se v seriálu MOST!, a to jednak na vozidle, které závodí na okruhu, a pak také minimálně na jednom voze, který je v opravě v servisu, objeví značka 2U4 5445, kterou ovšem měl kdysi na červené Octavii novinář Jan Kadlec (Ondřej Vetchý) v seriálu „Místo v životě“. Tam ovšem byla bez EU pruhu, zatímco v MOSTě už EU pruh má. Konkrétně tyto fejky jsou ale velmi zdařilé…

Edison

Hufnágl se mýlí… Rozhodně nejsou smyšlené. Jsou normálně zaregistrované. Je třeba si uvědomit, že registaci lze udělat a po použití přeregistrovat. Něco jiného to ovšem bývá v reklamách, tam bývá vidět RZ s nepatrně jiným fontem. Ve filmu nebo v TV se to používá spíše vyjímečně. Pokud se už někde použije smyšlená RZ, pak jedině v souběhu s úplným uzavřením dopravy v natáčením dotčených místech.