dust8

Jak je to s povinností nosit roušku v autě?

Pokud jede člověk sám tak ji mít nemusí ne? Ve více lidech už předpokládám, že ano.

Zdroj: https://autobi­ble.euro.cz/rou­sky-musite-nosit-i-v-aute-tvrdi-ministr-zdravotnictvi-i-kdyz-je-to-spatne/?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

Nejlepší odpověď
Edison

Řeknu to asi takhle: Ve svém autě jsi v zásadě doma. Pokud v něm jezdím jen já a beru si do něj jen koho znám (člena domácnosti a podobně…), nevidím důvod k rouškování. Ve služebním, kdy nevím, kdo v autě seděl přede mnou bych to viděl jako nevyhnutelný.

Takže: Opět… přemýšlet!!!

Další odpovědi
Drap

Jak z uvedéeného odkazu vyplývá, podle ministra zdravotnictví by se měla rouška nosit i v autě, i když pokud jedu ve svém autě to postrádá logiku. Pokud s autem jezdím sám jsem vlastně jako doma a rouška nemá smysl. Pokud nás jede víc, tak stejně vezu pouze členy domácnosti a doma taky všichni chodí bez roušky. Samozřejmě jiná situace je v půjčeném, služebním autě, nebo v taxiku

Hufnágl

A jsi si jist, kdo a v jakém stavu před tebou seděl v autě? Je nařízeno nosit roušky i v os. autě.

elkon

Kdybys sledoval zpravodajství, tak se nebudeš ptát, musí být i v autě a vysvětlili i proč.

autacek

@elkon Proč?