Postmaster

Jak je to s používáním cizích slov při komunikaci?

Každý se s tím často setkává že někdo ve větě použije slovo z cizího jazyka, dělají to často; právníci, doktoři, programátoři, kněží atd. chápu to u cizince který nezná náš jazyk, ale nechápu to u někoho, kdo náš jazyk zná, přestavte si, že by programátor při programování programu používal příkazy z různých programovacích jazyků, to by byla jeho práce k ničemu.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Jiná odpověď

Protože některá slova v některých oborech ani nemají český ekvivalent. Nemají pak na výběr. A pokud jo, tak ne vždy jednoslovný a přesně vyjadřující ten termín, či to slovo. Nejsou to jen přejatá, ale vyloženě cizí slova.
Nj kněží a latina. 😂

Třeba jsou to jen odborná slova z konkrétních věd a dobře nerozumíš. Tak se stane, že nerozumíš slovům, která jsou česká nebo prostě přejatá, ale neznáš význam, tak si myslíš, že jsou cizí. ;)
Víš, pokud má třeba odborník přednášku pro laickou veřejnost, tak mu asi moc dobře neporozumí. Nebudou vědět, která bije.

Další odpovědi
Ametyst

Jiná odpověď

Na jednu stranu žijeme v globalismu, nesmíme ani hlídat vlastní hranice, předstíráme, že jsme suverénní stát. Na druhou stranu se o nás rozhoduje úplně jinde, máme lockdowny a home office jako všude jinde na světě. Povely jdou z daleka a jsou ve všech zemích jako přes kopírák.

Smack

Zavedeme tělesné tresty pro ty, co ničí nás krásný jazyk

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Postmaster

Disraeli
Podle mě jde o lenost se kontrolovat nebo se někdo chce předvádět, že umí mnoho cizích slov, ale pokud bych jednal stejně jako on, a začal na něj mluvit jenom Francouzky tak by psychicky explodoval

Disraeli

Tak ty už jsi možná psychicky explodoval… 🤔 Možná v tom to je.