Lublan

Jak je to s internetem v mobilu?

Dobrý den,
mám dotaz ohledně dat (jsem u vodafone a dobíjím si kredi pouze přes jejich stránky on-line, nemám žádné puašály atd.). Když jsi zapnu tzv. „data“ a používám internet co každou hodinu s tím, že když internet nepoužívám, tak ty data zase vypnu, budu platit stejně i v případě, když ty data nebudu vypínat a budu je mít přes den pořád zapnuté?
Protože když data zapnu, přijde SMS, že jsem internet aktivoval na jeden den. Takže cena se odvíjí kolik jsem toho prosurfoval nebo je stanovena fixní cena na jeden den?

Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
cochee

Vše se dovíš na stránkách Vodafonu. Když se řádně přihlásíš svým telefonním číslem a heslem, které jsi měl k SIM kartě při koupi dostat, tak ta nastavení můžeš i měnit. Teď to máš aktivováno jako „tarif“ Připojení na den (tarif píšu v uvozovkách, protože je to takové trošku matoucí, když používáš předplacenou kartu, ale Vodafone používá pro tohle opravdu slovo tarif). Při té SMS ti začíná běžet 24 hodinová doba, po kterou můžeš mít aktivní „data“ v mobilu a hned se ti i jednorázově strhne cena, činí 25,21 Kč. Je to přitom omezeno objemem 25 MB, platí pro stahování. Povede-li se ti těch 25 MB překročit, rychlost se z maximální rychlosti podporované tvým mobilem sníží na pouhých 32 Kbps a setrvá až do konce té 24h doby.Pokud budeš připojen k internetu i nadále, tak ti po těch 24h opět za 25,21 Kč naskočí vysoká rychlost až do vyčerpání 25MB a tak pořád dokola. Zbytek, co vysvětluje i Raibek, máš na stránce viz Zdroj:.

Zdroj: http://www.vo­dafone.cz/pece/o­sobni-a-firemni/otazky/in­ternet-v-mobilu/nevyzadana-sms-k-pripojeni-na-den/

Další odpovědi
brillant

Kontaktujte operátora, ten vám určitě vše odpoví a vysvětlí.

JájsemRaibek

Domnívám se, že cena je určena za den.
Co se týče zpnutých dat a nepoužívání internetu, tak internet je využíván třeba aktualizací systému či nějaké aplikace, tudíž internet využíváš. Je lepší to vypnout a zapnout jen při používání.
Ale pokud platíš jen v ten jeden den a je jedno kolik MB, GB dat, tak bych to nechal zapnuté.

wendyX

Je to přesně tak, jak píše ‚cochee‘- pokud mobilní (GSM) data čerpat nechceš, je lépe službu ‚Připojení na den‘ vypnout, nebo si aktivovat alespoň o něco výhodnější balíček- na př.:

‚Připojení na týden‘ za 49,41 Kč a 60 MB / týden