Tw!st

Jak je to s filmovou line u Star Wars?

Když jdou díly star wars takhle:
Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba (1999; Star Wars: Episode I – The Phantom Menace)
Star Wars: Epizoda II – Klony útočí (2002; Star Wars: Episode II – Attack of the Clones)
Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů (2005; Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith)
Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje (1977; Star Wars: Episode IV – A New Hope), původně jen Hvězdné války (Star Wars)
Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder (1980; Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back)
Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho (1983; Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi)
Star Wars: Epizoda VII – Síla se probouzí (2015; Star Wars: Episode VII – The Force Awakens)
Star Wars: Epizoda VIII (2017; Star Wars: Episode VIII)
Star Wars: Epizoda IX (2019; Star Wars: Episode IX)

Tak jak může být epizoda 4 natočena v roce 1977, když epizoda 3 byla v roce 2005? to si po šesté epizodě teprv uvědomili že by mohli natočit předcházející díly?

Aha jo takhle. No já si chci shlédnout ten nový díl z roku 2015 ale předtím jsem si chtěl shlédnout všechny předchozí díly protože jsem je viděl asi 10 zpět a u čtvrtého dílu jsem se docela zarazil co se děje 😁

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano, byl to tvůrčí záměr. Pokud se to sleduje podle data vzniku, je tam lepší atmosféra a řada překvapení. Při sledování podle čísel epizod je to trochu nuda.