Avatar uživatele
FlAsh_7

Jaký je váš názor na Star Wars?

Zajímavá 0 před 1637 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Reezo

Osobně se mi líbí díly 1–6. Zbytek považuji za odpad. Disney zkouší všemi prostředky vyždímat Star Wars co to jde a je to dost vidět.

Jediný díl který zaujal mou pozornost byl ten, kde byl Luke Skywalker. Po shlédnutí toho dílu jsem zanevřel nad Star Wars, jak hloupě a trapně zničili jednu z největších postav ve Star Wars a udělali z něj chudáka.

Děj kterým se ubírají nové díly je pro mne naprosto nezajímavý a nudný. Všechny velké postavy jsou mrtvý a dětský herci to rozhodně nezachrání.
Navíc mě už začíná unavovat to klišé, kdy Impérium má flotilu křižníků a nejsou schopný zasáhnout jednu lodičku, která veze důležité postavy…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

4.,5. a 6. epizoda – paráda…možná je to tím, že se takové filmy v té době netočily (ta doba = doba mého mládí, pár let po jejich vzniku a samozřejmě jsme to sjížděli na VHS a byl problém to sehnat)…

  1. epizoda ušla – aspoň jsme se dozvěděli, jak to všechno začalo…
  2. epizoda byla naprostá nuda, tam se jen politikařilo..
  3. epizoda z těch tří prvních nejzajímavější – „vznikl“ Darth Vader a vysvětlilo se, spoustu věcí z epizody 4. až 6.
  4. a 8.epizoda – ani nenadchlo, ani nepohoršilo, ale víc se mi líbila 8
  5. epizoda. tu jsem z pochopitelných důvodů jestě neviděla

shrnuto…i když je tahle sága moje kultovka, tak se na 9. díl ani nějak netěší, na rozdíl od těch nejstarších, které miluju…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Celá serie star wars příliš málo sci-fi. Tím chci říct, že kromě futuristických plavidel a obrovských měst tam z žánru sci-fi vlastně nic nenajdete. Ten zbytek už jsou čáry máry ve stylu Harryho Potra, tajemné síly a dalších dobrodružství čtyř mušketýrů. Pokud má jít o skutečné sci-fi musí se v něm rozvíjet nějaká futuristiská a dostatečně originální myšlenka, od které je zábavné vyvozovat její nečekané důsledky a nové motivace pro své okolí – typickým příkladem je třeba gravitace nebo interstellar, smysluplná myšlenka založená na věděckých podkladech a aktuálních obavách a otevřených otázkách věděcké obce. Jediná taková myšlenka která se ve star wars rozvíjí je bohužel jen touha po moci a uznejte není ani tak futuristická jako spíš nadčasová a platná kdykoliv. Tento druh sci-fi bohužel dnes vyeskaloval v bezduché slátaniny marvelu a říkat tomu nadále sci-fi je zostuzením tohoto žánru. Díly 4–6 měly ještě přeci jen své kouzlo v tom, že šlo o něco zcela nového a šlo o revoluční filmový žánr který prostě fascinoval své publikum, následující díly se ale bohužel odvíjely stejným směrem a neměly už co nového nabídnout. Doufám že pravé sci-fi ještě definitivně nezapadlo v náplavě akčních bezmyšlenkovitých slátanin zasazených pouze do futuristického prostředí, jisté ale je, že star wars tento žánr už rozhodně zachraňovat nebude.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gus_Fring

Měl jsem to rád. Jenže to za posledních pár let zničili a navíc jsem zjistil, že na to holky nesbalím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DoTazatel

Jediné díly, které se mi líbily byla ta trilogie z let 1999 – 2005 (tzn. epizoda 1 až 3), i když ten první díl je trochu zdlouhavější (ten závod), ale i tak mě dost bavily. Ty staré mě nijak zvlášť neoslovily, no a ty nové se mi nelíbí snad vůbec.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek