zzzlatokopka

Jak je to s dálniční známkou po rozbití čelního skla?

Nalepila jsem si na čelní sklo novou dálniční známku na rok 2015.

Včera se mi na skle udělala prasklina, asi před týdnem mě trfil kámen, ale nic na skle nebylo, vyjelo to až teď:-((( Takže pachatele už nenajdu ☹ Skla připojištěné nemám.

No nic:-(( koupím nové sklo, ale jde mi o tu známku, odlepit nepůjde, roztrhla bych ji, to ji mám vyřezat a nalepit i s kusem skla??? Přece nebudu kupovat novou.

Nevíte jak se to řeší? Mám účet i útržek ze známky.

Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Sloupni z toho skla co půjde (a nebo to nech na servismenovi, který ti bude měnit sklo – ´umí to´)…
K tomu přidej ten kontrolní kupon – a na poště ti to za 50 Kč vymění za novou známku.
😉
Není to složité…
😉

Další odpovědi
Pepa25

Dálniční kupon ti vymění – viz metodický pokyn v příloze

Zdroj: http://www.sfdi­.cz/myto-a-dalnicni-kupony/dalnicni-kupony-2015/vymena-kuponu/metodicky-pokyn-k-provadeni-vymen-kuponu/

Rocker

Když jsem dělal v autoservisu,znám­ky jsme z rozbitých skel sundávali a dávali na nové sklo.Když se trošku nahřeje,dá se opatrně odlepit.

cukrar

Zlatokopko,
dálniční známka lze přenést bez poškození, ale jde i výměna.
viz debata zde i s odkazy na články:
https://www.po­radte.cz/auto-moto/20748-vymena-dalnicni-znamky-u-totalky.html
zvláště zde:
http://www.dal­nice.com/dopra­va/poplatky/znam­ky_info.htm#me­todick%C3%BD%20po­kyn

mosoj

Ono najít pachatele je docela problematické. Je také třeba mu to dokázat a on s tím musí souhlasit. A kdo s tím bude souhlasit když jde o bonus !!! Ty starodávné praktiky jsou již dávno pryč.

Jinak ale dobrý :
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/256028-zniceni-skla-neznamena-nakup-nove-dalnicni-znamky/
Doplňuji:
Je dobré mít k povinnému ručení připojištěné přední sklo. Mně stála nedávno výměna předního skla 12 000 Kč. Platila pojišťovna z připojištění.

Pepa25

gecco: je to za poplatek sedmdesát … A vůbec, byls o 2 min. rychlejší jen kvůli tomu, že jsem hledal ten správný odkaz … 😉

gecco

Aha – omlouvám se. naposledy jsem měnil čelní sklo asi před 6 lety, tehdy to bylo za 50,–…
😉

zzzlatokopka

Mosoji já to připojištění nedávno zrušila:-(((

O to mi ale nejde, sklo zaplatím, ale co ta známka???

zzzlatokopka

Ten odkaz mi nešel otevřít, ale už to jde, dík.
Protokol o nehodě nemám, tak snad mi to na poště vymění.