Malvína

Jak je to s bakalářským titulem Jaroslava Bašty?

Při listování volebními lístky jsem si všimla, že na něm Jaroslav Bašta nemá uvedený titul Bc. Ostatní kandidáti své tituly uvedeny mají. JB ho měl uvedený i na Wikipedii, ale nyní není. Jak je to s jeho vysokoškolským vzděláním? Nebo je na něm, zda chce svůj titul na volebním lístku uvést? Google moc nápomocen nebyl. Většinou je uváděn bez titulu, ale až nyní, dříve jsem před jeho jménem Bc. viděla.
Otázka z čisté zvědavosti. Díky

Nejlepší odpověď
seraphico

Podle všeho Jaroslav Bašta sice studoval na univerzitě, ale z politických důvodů školu nedokončil. Po odpikání si trestu na studium již nenavázal:

„Poté jsem v roce 1967 zahájil studium oboru Historická archeologie na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Nicméně kvůli své politické činnosti během pražského jara, jako student, jsem byl v roce 1970 zatčen, následně vyhozen ze studia a v roce 1971 v politickém procesu odsouzen na dva a půl roku nepodmíněně za podvracení republiky (podle tehdejšího § 98 TZ).“

Zdroj: https://www.ja­roslavbastapre­zident.cz/zivo­topis-jaroslava-basty/

Další odpovědi
zjentek

Někde jsem četl ing. Bašta. Link už nedohledám.

Pepa25

Uvádění titulů je osobní věc každého člověka. Třeba Pavel Fischer ho na hlasovacím lístku také nemá.
Jestli má nebo nemá titul, je uvedeno v registru obyvatel. Všechny ostatní zdroje mimo základní registry jsou nejisté.

EKSOT123

Taky neodpovím. Jenom, že studoval 4 roky archeologii na Karlově Univerzitě. Studium končil v r. 1970, proto je možné, že kvůli politickým názorům mu titul nedali. Někdy ho uvádějí s Bc., někdy bez, kdoví. Třeba titul má, ale nechce se jím chlubit. Např. já také běžně svůj titul neuvádím, jen výjimečně.

marci1

Jeho nejvyšší dosažené vzdělání je Střední všeobecně vzdělávací škola, kterou dokončil v roce 1966. 😄
Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/mam-ciste-ruce-rekl-basta.A0006082313­14osobnost_mhk

Pepa25

Ještě jsem našel, že na kandidátce v komunálních volbách vloni měl titul Bc.: https://www.vol­by.cz/pls/kv20­22/kv111111?xja­zyk=CZ&xid=1&xdz=5&xnum­nuts=1100&xobec=500178&x­strana=1491&xsta­t=0&xvyber=0

Malvína

Děkuji!

Malvína

Seraphico – Díky, zajímavé. Opravdu jsem na Wiki viděla Bc. A nejen tam 😁 Ale tohle je důvěryhodný zdroj. Dík.

Pepa25

Wikipedie je tak důvěryhodný zdroj, na jaké zdroje odkazuje. U hesla Jaroslav Bašta je odkaz na tuto stránku: https://www.pa­metnaroda.cz/cs/bas­ta-jaroslav-1948

Malvína

Já vím, ale mně spíš šlo o důvod. Jednou to tam bylo, podruhé ne. A není to jen případ p. Bašty.

seraphico

Není zač. 🙂

Malvína

Zjentek – Palec za odpověď samozřejmě, ale Ing. se mi nezdá! To jsem s jeho jménem nikde neregistrovala. Počkáme na další odpovědi.

zjentek

No to že někdo spojil tento titul s baštou nic neznamená, samozřejmě. Jen říkám co vidím, možná v nevyžádané poště, kdo ví.

Malvína

Jj, díky za názor.