Avatar uživatele
Zlatý

Jak je to podle bible s lidmi co půjdou do nebe?

V jakým tam budou žít věku a podobě, tak jak zemřeli? Třeba když někoho přejede náklaďák, tak tam bude chodit s placatou hlavou? Nebo když někdo umře v 99 letech upoutanej na lůžku, neschopen pohybu, tak bude v nebíčku jen ležet?

A co jídlo, bude se tam něco konzumovat, budou tam jídelny s jídelními stoly a speciálními stolečky pro embrya?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

pozemske telo zustane zde....aby mohlo byt pri poslednim soudu vzkriseno ...do nebe jse jen duse ....:D a ta nema tvar ...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

podle bible nevím, ale podle mé bible to bude hodně na hlavu ..jako těžké na mozek, na paměť :o
..jo a tobě ty schody nahoru končej stropem, tak raděj nevědět


Avatar uživatele
Pokročilý

Podle Bible tam půjde duše a ta nemá ani určitý věk, ani tvar, nepotřebuje jíst... Je to něco dost těžko představitelného...


Avatar uživatele
Bronzový

Podle Bible je to takto: Do nebe jde pouze omezený počet lidí (podle knihy Zjevení 14.kapitoly 1.verš je to přesně 144000 lidí), kteří jsou už za svého pozemského života ctiteli Pravého Boha. Jsou vybíráni přímo Bohem a obdrželi svědectví svatým duchem o tom, že byli schváleni (pokračování 14.kapitoly biblické knihy Zjevení).

Nebem je Bibli myšlena duchoví říše. Lidé žijící "v nebi" nemají hmotná těla. Odpadají tak základní potřeby, které jsou nutné pro život lidí žijících na zemi.
Co budou tito lidé v nebi dělat? Na to Bible odpovídá nejen v knize Zjevení, ale i v evangeliích a dopisech apoštolů. Lidé, kteří jsou vybráni pro život v nebi, budou v čele s Bohem dosazeným králem Ježíšem Kristem tvořit dokonalou vládu lidem, kteří budou po ukončení a odstraněných nedokonalých lidských vládních systémů žít po Armagedonu zde na zemi.

Za této vlády bude spousta lidí opět přivedena (vzkříšena Bohem) k životu na zemi a zde budou mít 1000 let na to, aby svým životem dali najevo, že jsou ochotni poslouchat Boha Stvořitele a podřizovat se jeho vládě.
Za těchto předpokladů budou mít vyhlídku na věčný život, až bude "přivedena vniveč" smrt (viz Zjevení 21.kapitola 1.-4.verš). Celá Bible je v podstatě o posvěcení Božího jména Jehova (hebrejsky JHVH) a obnovení jeho vlády nad zemí do stavu, v jakém to bylo při stvoření Adama a Evy. Země bude opět mít vzhled rajské zahrady a lidé budou mít dostatek smysluplné práce.

Je toho hodně, ale všechno se vším souvisí. Bibli je třeba brát jako celek a dává nejen užitečné rady do života, ale i vysvětlení na spousty otázek, jako je například ta, na kterou jsem poskytl biblickou odpověď.
Doplňuji:
Kdybyste měli jakýkoliv dotaz nebo nejasnost, klidně mi napište.

Zdroj: http://www.jw.org/cs/publikace /bible-online/nwt/knihy/Zjeven %C3%AD/14/#v66014001


Avatar uživatele
Bronzový

Nebe neřeším, co s ním? Tam budou jen jeptišky. Já se těším do pekla, tam bude větší sranda ;)


Avatar uživatele
Zlatý

V Bibli se píše jen velmi málo o tom, jak to bude vypadat „v ráji“ – tedy v místě, kam se, pokud přijmeme Krista jako svého Spasitele, dostaneme po smrti. Mnozí křesťané na otázku „jak to bude vypadat v ráji“ odpovídají textem z 1 Kor 2:9: Ale jak je psáno: 'Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují.'
Pokud si přečtete texty před a po tomto citovaném verši, potom zjistíte, že Pavel zde nehovořil o posmrtném životě a že je tedy otázkou, zda zmiňovaný text skutečně vypovídá o ráji. Další texty popisující posmrtný život spasených, najdeme především v knize Zjevení, nicméně se zde pravděpodobně jedná o symboliku, ne doslovný, technický popis nebe. To, co víme je, že při našem vzkříšení dostaneme nová těla (otázkou je jaká), že v nebi nebude smutek, hřích a bolest.
Zdroj wiki
Doplňuji:
http://promysli.to/…


Avatar uživatele
Zlatý

nebojte, je to OK.
nebo neexistuje.

proste všetci si to užijeme ako tanec s červami alebo tí šťastnejší ako výlet s popolčekom.


Avatar uživatele
Stříbrný

Tak myslím, že nikdo nemůže podat konkrétní důkaz, jak to v nebi vypadá, ale protože tělesnou schránku necháte zde, v nebi bude pouze vaše duše. Nezáleží jakým způsobem člověk skončil, duše budou v prostoru pro to vymezeném, to neznamená, že tam musí existovat trojrozměrný prostor, dům, nebo volné prostranství, duše není hmotná, proto veškeré starosti ohledně jídla, práce a další činnosti budou zbytečné. Duše se dostane podle zásluh do určitého prostředí a pokud již dosáhla dokonalosti, její cesta je završena. Duše která cestu neukončila přechází po nějaké době opět do nějakého jedince, člověk i zvíře a má zde nějaký úkol, který musí splnit. V nebi fyzikální zákony neplatí, čas a hmota zde neexistují, tak neočekávejte, stoly plné jídla, diskotéky plné sexy tanečnic a perfektní dopravu.


Avatar uživatele
Pokročilý

V bibli se píše, že duše=člověk. Píše se to v 1. Korinťanům 15:45 a v 1. Mojžíšově 2:7 (první číslo je kapitola, druhé verš). Například v Žalmu 146:4 se píše o těch, kdo umřou toto: "Jeho dech vychází, on jde zpět do své zemské půdy; v ten den opravdu zanikají jeho myšlenky.". Další verš, který mluví o mrtvých je např. Kazatel 9:5.

Pokud chcete vědět i o naději, kterou bible poskytuje mrtvím, tak mi můžete napsat zprávu a jí vám zase s odkazy na biblické verše odpovím.

Zdroj: http://www.jw.org/cs/publikace /bible-online/nwt/knihy/1-Moj% C5%BE%C3%AD%C5%A1ova/2/


Avatar uživatele

prosim vas, prectete si ,co o tom pise tibetsky lama Lobsang Rampa - astralni telo se odpoji od telesneho,pak prejde do astralni urovne, kde shledne svuj zivot a spolu s duchovnimi bytostmi si naplanuje svuj dalsi zivot.Tam je v nejlepsim, veku,nadherne zari, neni nicim omezovan, nemusi jist,pit atd. Jsou to astralni urovne,daleko rozsahlejsi nez tato planeta. ale nezapomente - kazdy se narodi do takove astralniho sveta podle jeho duchovni urovne.


Avatar uživatele
Pokročilý

http://www.youtube.com/…

Tento film stojí za zhlédnutí.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

hamon: zas ty štětky tolik nepropaguj, když ti je v tom tvým pekle převlíknu do černýho, tak to budou úplně ty samé jeptišky, jako tam nahoře

Avatar uživatele
Bronzový

Hamon

Já si je svlíknu. A na rozdíl od těch jeptišek budou vědět co mají dělat. I když, abych jeptišky nepodcenil :D Sice se většinou řeší kněží...

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

no jasně, jeptiška nebo děvka ..to ošacení u holky stejně určuje jenom binec v její hlavě, nic víc. Za hranicemi toho mozku to bude holka a ta bude přesně vědět, co má dělat ..klidně ber nebe, neprohloupíš

Avatar uživatele

anonym

nedelejte si z toho srandu

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.