abik

Bibla a jeji vyznam pro nas?

Ahojte,
potreboval bych dokoncit vety:

  1. Bible ma pro nas vyznam jako .............­.............­..........
  2. Bible obsahuje uceni .............­.............­.............­.....

diky
Doplňuji:
*Bible ma pro nas vyznam jako kniha .............­.............­........

Nejlepší odpověď
annas

Vkládám odkaz, určitě si najdete sama odpověď na otázky. Je víc možnost: např. pro křesťany, z pohledu češtiny, historie atd. Tuto kategorii jste neuvedla.

http://www.bi­bletv.cz/bible-informace
Doplňuji:
Jen obecně: Starý zákon = texty liturgické, historické, právnické a literární.
Nový zákon = křesťanská část bible = legendy, lyrické písně a modlitby.
diskuse

Další odpovědi
klumprt

  1. Jsem sice ateista, ale přesto myslím, že Bible má význam jako jeden ze základních kamenů naší kultury. Proto i pro bezbožníka může být zajímavá, pokud chce pochopit kořeny společnosti, ve které žije.
  2. Tuto otázku nechápu. Bible obsahuje učení, s tím souhlasím.

MK44

Tyto věty za Vás nikdo nemůže dokončit. Jen Vy víte, kdo je míněn slovem „pro nás“. Jaké „učení“ obsahuje záleží na tom, zda jste ateista, judaista, křesťan popřípadě se cítíte být nějakým dalším -istou nebo -sťanem. Vy jste tu sbírku starověkých děl četl/a a Vy musíte vědět, co jste si z ní odnesl/a a jaký má pro Vás význam. Pokud jste ji nečetl/a, nemá smysl ty věty doplňovat.

rmajlka007

To, že Bible je důležitá jen pro věřící je nesmysl. Je to základ naší kultury, který by měl znát a pochopit každý a možná by si potom jinak vážil života a hodnot obecně. Dnes je na světě hodně kultur, které v záštitě své víry dokážou cokoliv a to naší kulturu bohužel jednou zničí. Věř mi, že v Bibli jsou odpovědi úplně na vše, proto ti doporučuji přečíst si ji a sám zjistíš odpovědi. Je to pro každého člověka individuální, nemůžeme ti tu napsat jednotlivé odpovědi(jestli je to domácí úkol, tak promiň 😉 )ale nic ti nebrání v tom ji přečíst, ať jsi ateista nebo věřící 🙂

led

Každý užívateľ, nielen čitateľ v bibli môže nájsť čo potrebuje a pritom nemusí byť veriaci v kresťanské náboženstvo.
Prečo som napísala užívateľ – mnohí ľudia bibliu používajú ako pracovný nástroj, ako pomôcku, čerpajú z nej pomoc pri riešení rôznych stuácií
Prečo som napísala čitateľ – mnohí si Bibliu prečítajú, buď zo záujmu, či preto, lebo ju čítajú aj iní, ale to je všetko
Potom je ešte kategória oponent a kategória držiteľ
držiteľ má bibliu kdesi na viditeľnom mieste v knižnici, aby, ukázal že je moderný, je In, ale ak ju chcete otvoriť nemá ani rozrezané strany…
oponent – študuje bibliu aby ju mohol poprieť.
Takže ak by som doplňala, tak čo z toho:
užívateľ – Bible ma pro nas vyznam jako kniha múdrosti vekov
čitateľ – Bible ma pro nas vyznam jako kniha zaujímavostí, ale o ničom reálnom
držiteľ – Bible ma pro nas vyznam jako kniha cenina, čím staršia a vňčšia, farebnejšie spracovaná tým cennejši. Najlepšie, ak na nej vidno aj cenovku
oponent – Bible ma pro nas vyznam jako kniha, na ktorej môžme založiť našu pravdu o nepravde kresťanstva

A čo včul… :)

anonym

Bible je jen pro věřící,
pro mě jako pro ateistu neznamená vůbec nic,je to jen kniha,kde je něco napsáno a tím se přiblblá většina některých lidí často řídí.

ptáč

https://m.face­book.com/profi­le.php?id=7910­05724243628&re­fid=52