klumprt

Těšíte se na posmrtný život?

Všichni říkají, že to tam bude bezva – stačí, když splníte pár jednoduchých podmínek.

Jestliže není, a ono to tak vypadá, že není, vemte si, že nemá žádný evoluční význam, pak se to nejspíš nedozví nikdo, ani ten, kdo se celou dobu snažil, aby to tam měl obzvlášť hezké. Teď si vemte ty miliardy lidí, jejichž snaha by vyšla naprázdno a oni si to ani nestihli uvědomit. Je to docela unfair, na druhé straně ono to tak bývá, že ne vždycky se stane to, co si usmyslíme…

Nejlepší odpověď
briketka10

Žádný není. Ať si lidé věří.
Já jsem velký ateista.

Další odpovědi
orwell

Klumprte nestraš! Já se těším, že se pokojně rozložím na atomy (stačí i na molekuly) a budu mít konečně klid, rozumíš? KLID!

bolak

Já se hlavně bojim, že se toho nedožiju..

Kepler

Ještě mi nikdo nedal informace jak vlastně bude vypadat. Takže nemůžu říci, že se těším, ale zvědavý teda jsem. Jestli je tedy vůbec na co. Jinak v tom posmrtném světě musí už být příšerně narváno.

anonym

Až budu jednou stát před nebeskou bránou, a budou se mě ptát jak sem dole žil, a budou pravdu znát, tak nemá cenu lhát, já řeknu akorát bídný sem byl.
Na jednu misku vah, tam položí můj strach a na druhou, dají moje vady, těch sem měl dost a dost a tak nebeskej most, mě jen stěží zavede knim do zahrady.
A když tak všechno vím, tak si hned odpovím, najednou ztěch dvou nemám vinu, já dřív řešil tisíckrát, pak svou ženu měl sem rád, ale dávat jí to znát to stálo dřinu.
Jo a přišel špatnej rok, já se cejtil jako cvok, jako ten co falešně snim hrají, prý bych se měl vrátit zpět, mojí malý bylo pět, kvůli ní šel bych tam hned i když to tajím.

Kdo jí asi hladívá teď vlásky, kdo pohádku do snů příde dát. Kdo jí odpovídá na otázky a kdo říká kčertu nemusíš se bát.

Až budu jednou stát před nebeskou bránou, já skusim si tam přát ještě pár dní, vím co jsem zavinil, čím sem se provinil, abych to učinil já chci být sní.
Budu zase hladit její vlásky, pak pohádku do snů přídu dát, odpovím na její otázky řeknu semnou kčertu nemusíš se bát, řeknu semnou kčertu nemusíš se bát, řeknu státou kčertu nemusíš se bát.

Zdroj: http://www.dis­kografie.cz/jin­drich-stahlavsky/best-of-kompilace/nebeska-brana/

ivzez

Kdyby tam byl internet a Odpovědi.cz s některými
sympatickými uživateli, dalo by se to tam přežít…

Roman71

Jedna stará moudrá Kniha (záměrně s velkým „K“) na několika místech vysvětluje, že po smrti není života, ať si věří kdo chce a čemu chce. Takto Kniha také vysvětluje proč tomu tak je.
A již na počátku v ní bylo (z jistého důvodu) jednomu člověku řečeno:

„Z prachu zemské půdy jsi byl vzat a do prachu zemské půdy se vrátíš.“

Ze stavu neexistence přes život opět do stavu neexistence..
Tak jednoduché to je a přesto tomu spousta lidí nevěří.

Jen doplňuji odpověď:
Abych se mohl těšit, muselo by být na co. Tedy, musel bych si být jistý, že život po životě skutečně existuje a že je skvělý. V tu chvíli bych asi asi přemýšlel o odchodu. Jenže žádný věrohodný důkaz posmrtného života není, kromě jakýchsi „projekcí mozku“, ke kterým dochází v důsledku zástavy krevního oběhu a zásobování kyslíkem. O to se rozhodně opřít nedá.

Lgee

90 mld lidí není zrovna málo

marci1

Nikdo nám nemůže říci, jaké to tam je a to je právě to tajemné a bude to pro nás překvapení a doufám, že krásné. 🙂

Miloslav

Ano, na odchod do Duchovního světa se těším, ale vůbec nespěchám. Mám zde na Zemi toho hodně pro Boha, pro Krista, pro Rodinu, pro děti, pro své Křesťanské Přátele, ještě hodně udělat. Jinak se těším, až se setkám se Stvořitelem, se svým Otcem, se svojí Matkou, se zemřelými sourozenci, Dobrými Přáteli. Jsem ve Světle, takže do Tmy se nedostanu, ale dobrovolně do Tmy budu moci jít a pokusit se pomáhat, stejně jako na Zemi, těm, kteří jsou ve Tmě a kteří se bojí Světla.

ten který je

Vítězství života nad smrtí není samozřejmostí.

louskáček

Řekl bych že tam asi bude dost velká nuda.Jestliže každý z nás je jen kapka z nekonečného oceánu.Tak se zase budu těšit až mě slunce odpaří a vydám se na delší či kratší pouť po zemi.

zjentek

Po tom všem tady? Ani moc ne…

Tak počkat, jestli bububaba to myslí tak, že tam budou věřící mít ZASE navrch, tak se tuplovaně netěšíme!

bububabu

A nebo si vem těch miliardy lidí kteří tomu nevěřili, jak se asi budou potom tam cítit a jak jim bude trapně že celý život věřili a hlásali že posmrtný život neexistuje?
Když nemáš důkaz na to že posmrtný život existuje ani neexistuje, tak jak můžeš být tak přesvědčený že neexistuje?
Mimochodem, ty podmínky nejsou ale vůbec jednoduché :)

anonym

Posmrtný život existuje. Lidská duše bude pokračovat v životě hned po smrti (v nebi, v pekle nebo v očistci) a v den posledního soudu ožije i tělo a znovu se spojí s duší. Dá se říct, že se na to těším, v nebi to bude mnohem lepší než tady, tak doufám, že se tam dostanu… Nezáleží to na prvním místě na tom, co děláme, ale jestli přijeme Boží lásku. On nám ji nabízí a je na nás, abychom ji přijali a řekli, že chceme jít s ním. A On nám potom pomáhá konat dobro a i do toho nebe nás dovede.

Zbynas

Jestli tam od rána do večera budu moct pařit CS:GO nebo dead by daylight tak se těším! Jinak, ať se v prach obrátím.

tobby

Nejvíc se těším, že se vyspím.

klumprt

bububabu

Když nemám důkazy ani pro existenci ani pro neexistenci něčeho, tak prostě předpokládám, že to neexistuje. Kdybych měl věřit všemu, co se jen tak povídá, tak bych velice rychle skončil v blázinci.
Ostatně chtít důkazy neexistence něčeho je nemravné. Máš důkazy že neexistuje Krakonoš, jednorožci nebo obrovská lednička, která obíhá Slunce přesně na opačné straně než Země, takže ji nevidíme? Máš důkaz, že v garáži nemám sedmihlavého draka?

bolak

Víš co říkal jeden kněz, když do něj jeden záludnej ateista rejpal kvůli tomu že věří na peklo? Říkal: „Možná máte pravdu, ale jde o to že pokud se mýlíme my, a žádné peklo není, tak se pro nás zas tak nic hrozného nestane, ale pokud se mýlíte vy a peklo skutečně je…“