Kelt

Jak je to nyní s cestováním po republice veřejnými dopravními prostředky?

Měl jsem jet dneska vlakem, ale odložil jsem cestu. Navíc, když je uzavřena Červenka, přes kterou projíždí rychlík na Prahu, by mne zajímalo, jak to vypadá v autobusech a vlacích. Určitě vlaky nejsou plné, lidé se nemačkají na chodbičkách, ale na druhé straně si nedovedu představit, že v rychlíku Vsetín Praha jede deset lidí. Zná někdo situaci? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Sleduj oficiální zdroje! Tranzit přes uzavřené území není vyloučen, jen by se tam nemělo zastavovat v zastávkách.

Další odpovědi
Kepler

Nic se nemění, ale někde jsem četl, že bude vypravováno více spojů, aby necestovalo najednou velké množství lidí. To se ale týká spíš městské dopravy.

Drap

Máš pravdu. Ve vlacích a autobusech je méně lidí, ale doprava funguje v podstatě podle jízdního řádu.

dubraro

Doprava funguje zdánlivě stejně, ale v některých městech je téměř nemožné ji používat. Zavedli tam totiž pravidlo, že se do dopravního prostředku nesmí bez roušky či respirátoru, no a rouška se nedá sehnat…

Rokio

U nás je jízda autobusem zdarma, předními dveřmi se nenastupuje a vchází a vychází se prostředími a zadními dveřmi.

Ametyst

Jezdí téměř prázdné vlaky, a zrušili restaurační vagón. Prázdné hlavní nádraží v Praze je příjemná změna. Je tam bezpečněji.