Jak je možné, že největší černá díra je sedmnáctkrát větší než sluneční soustava, když ji nepohltí do sebe?

Viz článek zde: http://zoom.i­prima.cz/clan­ky/nejvetsi-cerna-dira-je-sedmnactkrat-vetsi-nez-slunecni-soustava

Když je tedy 17× větší, tak proč náš vesmír jednoduše nevsaje do sebe? Jak tohle mohou konstatovat?

Nejlepší odpověď
Kepler

250 000 000 s­větelných let je dostatečná vzdálenost na to, abychom byli zcela mimo gravitační dosah té díry. Je to jako by ses pokoušel vysát vysavačem peříčko v Tokiu. Své okolí ovšem průběžně vysává neustále.

Další odpovědi
Lamalam

Je od nás dostatečně daleko a její horizont událostí k nám nedosahuje.

mzm

minerz: konstatovat to mohou podle projevů okolí. Poku změří vzálenost a rychost oběžnic kolem tohoto velkého objektu, snadno spočítají hmotnost a z toho i velikost.
Kepler by ti to asi osvětlil fundovaněji.