JežíšKristus

Jak je možné, že je guvernérem ČNB tak hloupý člověk?

Kdo jej zvolil? Vždyť je přeci i dětem jasné, že pro ekonomiku potřebujete v první řadě lidi a místo k životu.

Foto: GreenPeace

Nejlepší odpověď
df

Omylem tam určitě není.

Další odpovědi
Cvrčák

Když nebudete mít na jídlo, energie, na benzín a nebudete moc třeba splácet hypotéku, protože ekonomická situace bude v katastrofálním stavu, tak vystřízlivíte rychle z té zelené politiky. Až Vám zaměstnavatel řekne, že vlivem vysokého ekologického zdanění Vám bude muset snížit plat nebo dokonce začne šetřit na výdajové stránce – vybavení, režie, počet zaměstnanců, benefity – tak jsem zvědav, jak budete blahořečit zelenou politiku.

Největší prů..er je, když se do ekonomiky plete ideologie, liberálové by měli dát přednost jiným, kteří mají propracovanější a inteligentnější koncepci v rámci řešení klimatických otázek, bez ideologických nesmyslů a se střízlivou ekonomickou strategií, která bude reflektovat i dopady na ekonomickou úroveň společnosti. Jde o existenční ekonomické bytí nemalé části obyvatel, které solární energie nezachrání.

Drap

Hloupý Pokud to porovnám s tebou, tak mu nedosahuješ ani po kotníky, když ho rád nemám ani trochu.

Hlada

To je šíření paniky na základě dezinformací. Žijeme v průmyslově rozvinuté části Země a pro náš život je nejdůležitější ekonomika. I když si tady zastavíme úrodná pole plechovými halami, tak se Zemi nic nestane. Stačí se podívat do Ruska nebo na Ukrajinu. Mrtvou planetou bychom se stali, kdyby ženy přestaly rodit.

zjentek

Stačí podotázku jen správně formulovat, neboť „pro ekonomiku potřebuje v první řadě lidi bez mozku“ a hned je jasné, že jeho inteligence je v naprostém pořádku a na té jeho úrovni STAČÍ!

da ny

K Vašemu příspěvku v diskusi: Do sta let tady možná žádné miliardy lidí nebudou. Počet bude redukován (netvrdím, že uměle), přirozeně, nemocemi, nedostatkem vody aj.
Současný pohled lze chápat tak, že USA jsou zatím k otázkám životního prostředí planety velmi „vlažné“. Evropa to sama nespasí a za cenu ekonomické záhuby jejích obyvatel je to nesmysl, extrém. S ohledem na dnešní situaci (pandemie a nehorázná cena emisní ch povolenek), je třeba přemýšlet o tom, jestli těch vytyčených 10 let pro PŘECHOD bude stačit. Zda termín není šibeniční. ;)
Celý svět ví, že změna je nutná a čeká i na ně. Čína a další také nechvátají…
A Evropa ten „pedál s plynem“ a prošlápnout ho dnem podlahy také nemusí hned. Může být pozvolnější a pro současné generace méně bolestivý a tragický. Tak chápu slova (zřejmě vytržená z kontextu) guvernéra ČNB. Ten zřejmě žádný hlupák není. :D.
Ekonomiky, životní úroveň obyvatel států Evropy a EU je velmi odlišná. Není třeba nadělat z lidí zoufalce, žebráky, bezdomovce, neduživce, nemocné a sebevrahy, za každou cenu.
Ono se to může jevit také tak, že „někdo“ v Evropě něco naplánoval/vy­myslel/nadikto­val, rozjel, nedomyslel do detailů a navíc se mu to „trochen“ vymklo z ruky.
Se zdržením, klacky a kládami přes cestu se počítat musí. Plyn se ubrat může a stáhnout noha z pedálu též, když je třeba.

Kazatel

To máš tak, pokud by ti dinosauři byli technicky rozvinutější, třeba by dokázali svůj zánik zvrátit. K vědecko-technickému pokroku ale bohužel omezováním prdů nevede.

JežíšKristus

Cvrčák: upřímně mi je jedno, jestli miliarda lidí bude vyhozena z práce, a nebude mít co jíst. Realita je taková, že Země je nadužívána, a na Zemi žije o několik miliard lidí více, než je Země schopna snést. Co si lidí naseli, to sklidí. Nikdo je nenutil ničit přírodu.
Uvědomte si, že bez lidí nebude žádná ekonomika! Dnešní projekce je taková, že se lidé začnou po roce 2100 dusit, kvůli nedýchatelné atmosféře. Řeči o hypotéce a ekonomice jsou v takové situaci směšné.

Disraeli

Země dokáže pojmout/uživit desítky miliard lidí… Země opravdu není nadužívaná. Hladomor je dnes tam, kde je nulová ekonomika (kde se spousta lidí nijak na ekonomice nepodílí), kde se nesoustřeďují na podnikání a práci, tvorbu kapitálu obchodování atd. Zemědělství a hlavně průmysl a lidská spolupráce dokáže neuvěřitelné věci. V hladomoru jsou hlavně jen svou vinou (neschopni se organizovat) a přemnožení na to nemá PŘÍMÝ vliv.

  1. Nechápu tu odsuzující roli ekonomiky za kažou cenu a vyzdvihování zelené politiky. Bez ní by nám byl žviot k ničemu a stejně bychom pomřeli a zbytek by žil v největší bídě.
  2. Nechápu tu odsuzující roli ekologie a environmentalismu za každou cenu.

Proč se lidi musí uchylovat ke krajnostem. Jakoby snad ochrana životního prostředí a ekonomika byly nějak v rozporu.

Takový Omán buduje už desítky let skvělou ekonomiku a taky se velmi aktivně podílí na enviromentalismu… Podle jendoho nebo druhého by se snad měla soustředit jen na jedno, lidi v bídě a chudobě, aby se starali o prostředí anebo jen na ekonomiku, aby zničili prostředí.

Kdybychom se soustředili jen na enviromentalismus a podobné a na nic jiného, tak bychom žili v bídě a vvětšina z nás pomřela. To by nám bylo opravdu k užitku. Cvrčák to ale opět celé odsuzuje hlavně jen proto, že je to „liberální“ (až na to, že je zcela přirozené a normální starat se o životní prostředí a planetu.. i pro konzervativce nebo prostě pro lidi už jen z principu).

Lidi to prsotě MUSÍ vidět jen z jednoho pohledu a vidět to tak, že když se nebude na 100 % orientovat na zelenou politiku, tak planeta vybouchne nebo co… (planeta přežije mnohé a zažila horší, než lidi. Situace ohledně Země není zdaleka nijak zlá. Ekonomika není žádný všeničivý faktor).
JK smrt lidí, nebo smrt lidí, jen aby planeta co? Co vlastně? Jde hlavně o lidské podmínky, což se rovní i podmínkám na Zemi. Ekonomika a ekologie může jít ruku v ruce a v ekonomickém zájmu je být ekologický (a taky s tím počítá).
Už jen, že je ti jedno, že miliarda lidí bude bez praáce respektive miliardy zemřou, mluví za své.

Cvrčák

Disraeli: Nechápejte to špatně. Jsem proti cestě prosazovanou liberály. Proti environmentalismu, ochraně klimatu a řešení důsledků těchto fenoménů rozhodně nejsem! Nepopírám ani vliv člověka na životní prostředí a změny týkající se právě onoho prostředí, ale vystupuji proti názorům, které svou radikálností by nejraději všechno zrušili a najeli na zelenou ideologickou cestu ve jménu blaha. Proto podporuji konzervativce, kteří nejsou zaslepeni nějakou vírou, že jsou vyvolení, jako to mají liberálové.

Disraeli

No tak jo. To souhlasím.

JežíšKristus

Země pojme max. 1.9 miliardy lidí. Pole jsou nadužívána a dojde k jejich nepoužitelnosti. Miliardy lidí budou do sta let bez práce a bez domova, jsem si 100% jistý, že minimálně miliarda lidí hromadně zemře. Pěkně to shrnuje dokument Život na naší planetě. https://www.csfd­.cz/film/812944-david-attenborough-zivot-na-nasi-planete/prehled/
Na ČSFD má tento dokument 95 %. Ve zkratce říká, proč všichni do sta let umřeme.

Disraeli

😂😂😂