Agneta

Jak hrát na housle potichu?

Né že bych začala s hrou na housle, ale slyšela jsem, že když se dá za pražcem do strun obyčejný hřeben, tak se dá hrát potichu. Už jste to někdo zkoušel? Mohlo by to souhlasit? :D

Nejlepší odpověď
Meruňka272

Spíš dusítko, které se nasadí na kobylku, obyčejný hřeben by mohl struny poškodit :) to dusítko stojí do 100 Kč.

Další odpovědi
anonym

to bych potřeboval pro souseda, který hraje na piáno. přes den mi to nevadí, ale když někdo cvičí v půl 11 večer, tak je na zabití. navíc to vůbec neumí a nezahraje souvisle ani kousek. bohužel jsem ještě nezjistil, který to je, abych ho upozornil, že by mohlo dojít k masakru.

marci1

Nejlepší je tzv. „hotelové“ dusítko. 🙂
http://www.hou­dek.cz/smycco­ve-nastroje/housle/du­sitka/dictum-practice-houslove-dusitko-nikl.htm