Avatar uživatele
Tisbo

Jak funguje parkovací asistent?

Mohl by mi prosím někdo znalý vysvětlit, jakým způsobem auto s parkovacím asistentem vyhodnotí, kam přesně se má při podélném parkování postavit? Respektive jak daleko od obrubníku. Vidí auto samotný obrubník, nebo se orientuje podle aut, mezi které parkuje? Jakým způsobem vidí obrubník / auta?

Řeším tuto otázku, protože jsem si dnes pořídil úplně nové auto, které je vybavené touto technologií. Hned při prvním pokusu o podélné parkování s pomocí tohoto asistenta se však vše na jedničku úplně nepovedlo. Auto se začalo stáčet tak, že narazilo zadním kolem do obrubníku. Hledal jsem možné příčiny a zjistil jsem, že obě auta, mezi které jsem parkoval, byly úplně nalepené na obrubník, že se ho dotýkaly. Dále dost pršelo a na parkovacích kamerách byly vidět kapky. No a ke všemu byla tma. Můžou tyto faktory automatické parkování ovlivnit?

Všem děkuji za odpověď!

Zajímavá 0 před 1868 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
cochee

A když to máš úplně nové auto, tak jsi k tomu dostal manuál, ne? Tam se o tom nic nepíše?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Pod pojmem „parkovací asistent“ se může skrývat mnoho různých technologií. Od jednoduchého ultrazvukového měření vzdálenosti od překážky až po několik kamer a sofistikovaný software, který dokáže auto zaparkovat do mezery bez zásahu řidiče. Čisté objektivy kamer jsou jednou z podmínek fungování systému, podle nezřetelného nebo deformovaného obrazu nedokáže sw správně vyhodnotit polohu vozidla a provést manévr.
Nepochybně bude také v návodu napsáno, že škody způsobené parkovacím asistentem je tak jako tak odpovědný řidič.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Senzor, jaký, kde je umístěn je čístý, ultrazvuk vysoké frenkvence, echolokace.

Dle místního automechanika, dost často se opravují nárazníky aut s tímto zařízením.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Já jsem objednal parkovacího asistenta tady https://www.2din­.cz/ a máme na autě pro jistotu jak přední, tak i zadní senzor. Senzory hlídají vzdálenost od ostatních vozidel. To mi bohatě stačí. Ta nová auta to mají vůbec vychytané a mají asistenta, který zaparkuje úplně sám. To bych si chtěl někdy vyzkoušet 😁 .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Nečekej, že ti zde někdo dá informaci, nedej bože z vlastní zkušenosti. Osobně nemohu sloužit, takové auto nemám a ani nechci.

před 1867 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek