Kepler

Jak důležité je pro vás vědět, kolik je přesně hodin?

Byly doby, kdy stačilo kouknout na oblohu kde je slunce a stačilo to. Pak byl vynalezen hodinový stroj a hned jsme věděli, kolik je hodin přesně. Hodinky o průměru 8 m nebo jeho skromnější exempláře se nainstalovaly na hodinové věže nebo věže kostelů. Opravdu nákladná a luxusní časomíra. Pak byly kapesní a náramkové hodinky a ty už taky většina lidí nenosí, stačí jim mobil. Nosíte ještě hodinky a proč?

Nejlepší odpověď
Drap

Nosím hodinky stále už mnoho let. Nevadí mi když budu chodit nahý, ale jak nemám hodinky, tak jsem jak bez ruky. Dnes mi už zase tak na čase nezáleží, možná je to stále jen zvyk, ale bez hodinek se necítím dobře. Na dovolené vypnu telefon a pokud se na něj podívám, tak maximálně jednou za týden. Na čas se na telefon nedívám nikdy.

Další odpovědi
quentos

Nosím, podívat se na hodinky zabere podstatně méně času než vyndat mobil, zmáčknout na něm tlačítko (neboť v případě nepoužívání se zhasne displej) a zase ho zandat.
Důležité poměrně dost, chodívám často na poslední chvíli (třeba na vlak), takže hrávám o minuty…

dudu

Bez hodinek si připadám jako bez ruky. Ve svém zaměstnání jsem denně vedl řadu termínovaných jednání a přijít na schůzku pozdě dodnes považuji za urážku partnera či zákazníka. Mobil si beru pouze na delší pochůzky.

Lamalam

V zaměstnání musím dodržovat daný časový plán. Hodinky proto nosím. Mám jich několik pro různé příležitosti, kvalitní hodinky jsou jednou z mála mých rozmařilostí. Na telefon se spoléhat nemůžu, v práci ho máme při určitých činnostech zakázaný (např. při poradě vedení musíme vypnuté telefony s vyndanou baterií odevzdávat šéfově sekretářce). Jo a na baráku jsme zrekonstruovali sluneční hodiny z roku 1909.

led

Keď cestujem, alebo niekde potrebujem byť načas, alebo mám termín na…
Vtedy potrebujem, inak stačí naozaj to Slnko a Mesiac. Len problém s vesmírnymi telesami je s ich neprispôsobením sa posunu času na Letný a zimný.

anonym

Jak kdy … a právě proto je třeba vědět kdy je to kdy abych věděl zda to potřebuji vědět přesněji nebo vůbec 🙂

Já...

STRAŠNĚ DŮLEŽITÉ! Obecně. Ne kvůli nějaké konkrétní věci…
Potřebuji to k základní orientaci ve dni.

Naštěstí mám tak dobře vyvinutý „časoměr“ v mozku, že si stále „eviduji“ relativně přesný čas – i bez pohledu na hodiny.
Přesto čas často kontroluji. A opakovaně zjišťuji, že jsem s předpokládaným časem blízko tomu skutečnému.
Málokdy mne čas překvapí tím typickým: „Ježiš, to je (teprve/už) tolik?…“

Hodinky jsem přestal nosit v cca 30letech – potí se mi pod řemínkem ruka (ať byl jakýkoliv – třeba i kovový…).

Mobil, a veřejné hodiny, to jistí venku.
Kvanta hodin (či displejů černé techniky) doma.
A nejvíc na noťasu. Trávím na něm totiž většinu dne…

Kepler

Položil jsem tuto otázku proto, že když se občas zeptám na čas, většina lidí odněkud tahá mobil Rád bych taky hodinky nosil, minimálně jako funkční ozdobu, ale nikdo mi ještě nedokázal zprovoznit celkem krásné a ne moc staré mechanické a samonatahovací omegy. Když tak jenom na pár měsíců. Měly tu smůlu, že dlouho nebyly v provozu (dědictví).

Roman71

Jó, Omegy! To jsou pane hodinky s velkým „H“.
Viděl jsem nedávno na vietnamské tržnici samonatahovací hodinky. Prý byly vodotěsné, ale pohled přes sklíčko mne přesvědčil o opaku. Rezavé šroubky byly jasným důkazem, že cosi není v pořádku.

Třeba by šly „rozchodit“, ale najít dneska schopného hodináře, to je jako najít zlato :)