Kepler

Nosíte ještě náramkové hodinky?

Nemyslím ty „chytré“ a podobné nesmysly. Kdy se vlastně poprvé rozšířily, jako náhrada za kapesní?

Nejlepší odpověď
Edison

Samozřejmě… Sterinhart B-uhr, Junkers A-uhr, Jacques Lemans, Omega, další kalsiky, pak mám v oblibě satelnitní/solární, ale analogový Citizen a totéž Casio G-shock. Bez hodinek jsem jak bez ruky…

Další odpovědi
hapiky

Jen při vyjímečných příležitostech, protože to byl dárek, proto také nemají číselnici.
Mají ale 1gram zlata na destičce pod sklem.

Anikitos

Nosím, už asi od 2. třídy (i když teď mám teda lepší). :'D

Někdy nosím i kapesní hodinky.

Dost jsem se o hodinky a celkově o hodinářství zajímal, ještě kdysi na škole jsem uvažoval nad tím, že bych chtěl být hodinářem.
Hodinářem sice nejsem, ale pořád mě to zajímá, jak to funguje atd.
:D

marci1

Samozřejmě nosím. Jsou krásné, stříbrné, elegantní, vypadají spíše jako náramek. Krášlí a nemusím vytahovat z kabelky mobil, abych se mohla podívat kolik je. 🙂

Malvína

Velice zřídka. Bohužel, ale je to tak. Přiznám se, že mi moc nevyhovují. A když už si je vezmu, tak hlavně jako módní doplněk. I tak ale na nich čas nesleduji. Propadla jsem totiž, jako většina, koukáním na čas na telefonu.

yuko

Jednou za cas si je dam na ruku pro paradu. Nenosim je, vadi mi. Samozrejme jsem je prestala nosit v dobe, kdy jsem zacala pouzivat mobil. Ale hodinky se stale dobre prodavaji a spis se jimi lide honosi. Jako podivejte se, co si mohu dovolit. Dokonce se s nimi nekteri chlubi. Prvni hodinky jsem dostala k Vanocum v 7 letech, byly hezke a vazila jsem si jich. Jedny svycarske hodinky v cene 10 000 jsem vyhrala, parkrat jsem si je vzala a kdo vi, kde je jim konec. Ale ted jste mi pripomnel, ze si zitra musim vzit hodinky, jelikoz je Silvestr. Taky mam jeste nekde Primky a Pobedy po tatkovi a Glashütte po tete.

Arne1

Už pár let ne. U posledních mi rupl silikonový řemínek a hodináři na to čučeli jak tele na nová vrata. Od té doby se spokojuji s přesnám časem na mobilu.

Alesh

Zažil jsem dobu bez mobilů, první jsem si jako jeden z posledních pořídil před 15 lety. Do té doby byly hodinky v podstatě nutnost. Poté, co jsem si pořídil mobil jsem další roky normálně používal hodinky a čas jsem zjišťoval na nich. Pamatuji si, jak jsem se podivoval, když kámoš říkal, že hodinky nemá, vždyť má přeci mobil. Já jsem se tím nechal inspirovat až o hodně let později, zkrátka jednoho dne jsem šel do práce bez nich a sice jsem byl nějakou dobu zmatený, koukal jsem na ruku, když jsem chtěl zjistit čas, ale poměrně rychle jsem se přeučil na čučení na mobil. A praktikuji to doteď. Jinak vím, že mě na hodinkách štvalo několik věcí. Že se mi pod nimi neopalovala ruka. Dále, že jsem měl kovový řemínek a v té sponě se mi furt obnovovala plíseň. Taky se stalo, že když třeba člověk upadl, že si těmi hodinkami zaryl do kůže. Zkrátka jsem rád, že jsem se jich zbavil. Nač je tahat, když tahám věc – mobil, která mi čas řekne taky. a když jdu někam, kde mobil nepotřebuji, tak nepotřebuji ani vědět čas nebo se zkrátka zeptám. Hodinky jsou nostalgie.

aliendrone

Jasně! Zkus se mrknout na mobil, když je v kapse a v jedné ruce máš nějaká lejstra, v druhé třeba kafe! NENÍ zatím nic rychlejšího a jednoduššího, kterak zjistit kolik je hodin. ;) :D :D

Kajoch

Nosím.Ne stále,ale často.Analogové zn.Casio.

Mc Merkurion

… ne, nebyl jsem, ani nejsem otrokem času … hodinky na ruce nenosim už víc jak dvacet let … k čemu, vždyť jsou všude okolo nás (a to nemyslím mobil) …

ivzez

Ano, mám-li funkční baterii.

quentos

Ano, moje odpověď se od té před 3,5 lety nezměnila https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nosite-jeste-v-dnesni-dobe-hodinky?podobna=1
… jen v tom, že jsem nedávno dostal nové.

Roman71

No jéje.. Smartky u mne definitivně skončily. Koupil jsem si ručičkové hodinky s datumovkou a příležitostnými stopkami.. no světe div se, zvykl jsem si rychle 🙂

Dochy

Momentálně nenosím, protože nemám. Doufám už pár let že by mohl Ježíšek, ale ten na mně dlabe. Alespoň co se hodinek týče. (A přitom by to mohl být hezký dárek, praktický, kde je i prostor na projev osobnosti…)

kristýnary

Já také nedám dopustit na klasické hodinky. Ne nějaké chytré nebo digitální, ale klasické ručičkové, konkrétně mám tyto https://yesho­dinky.cz/candi­no/26298-candino-elegance-flair-c4612-1.html . Když už jsem se pro hodinky rozhodla, tak jsem chtěla zainvestovat a koupit si pořádné, aby mi dlouho vydržely a nemusela jsem si tak za rok kupovat nové.

Vercule

Ano ano, nosím… Jinak bych byla jak nahá :D Jen jsem klasiku vyměnila za chytré hodinky. A ty jsou teda super, jsem nadšená. Jsou nabušené. Vybrala jsem si hodinky od carneo a jejich cena je perfektní. Fakt se u nich skvělý hodinky dají sehnat kolem 2 tisíc, což je paráda.

TominkaFuky

Na carneo hodinky jsem se taky teď dívala. Zaujala mě cena :) No ale docela by mě zajímalo, jak dlouho vydrží nabité? :)

Kamilovo

Příspěvek smazán administrátorem.

Edison

V koukání na mobil vidím jeden zásadní problém. A vynechám to, že ho musím od někud tahat (z kapcy, kabelky…). Zásadní je, že kromě řasu ještě otravují: 1. zmeškané hovory, 2. zmeškané SMS, 3. smeškaný messenger, 4. zmeškaný FB, 5. zmeškaný instáč… A to všechno dohromady automaticky podvědomě přitahuje pozornost k soc. sítím, odpoutává pozornost od svého okolí a nakonec vytvoření osobní sociální neprostupné bubliny. To je podle mě zásadní problém tohoto… Nakonec jste ve styku se všemi, ale reálně absolutně s nikým… Svět se sice zmenšuje, klesají vzdálenosti, ale mezi skutežnými přáteli to tvoří neprostupné bariéry. Časem lze pozorovat, že lidi nejsou schopni navazovat známosti a konverzovat jinak, než přes soc. sítě. Jistě jste si toho všimli i tady na tomhle weby. Děkuji… nechci… Jeden z důvodů mít „jednoúčelový“ čas po ruce… A i to je přinejmenším z části sociologický problém. Tak proč vytvářet další.

Roman71

Edisone, kdyby to šlo, tak se pod tohle podepíšu 🙂
..proč si zbytečně komplikovat život?

..to je jeden z hlavních důvodů, proč já osobně téměř nevyužívám sociální sítě. Mám raději skutečné přátele než ty virtuální a komunikaci tváří v tvář..
Možná to je trochu „nemoderní“ přístup, ale když si k tomu přidám jeden smutný faktor – kolik mladých lidí je v současnosti závislých na antidepresivech – téměř každý čtvrtý. Proč asi, že?
Sociální sítě a neosobní kontakt (uzavřenost s mobilem v ruce v místnosti) dělá z dospívajících lidí tvory, které prostor, kde se pohybují skuteční lidé, podvědomě téměř děsí. . a nastává psychologický problém s vytvořením si a udržením skutečného přátelství. Společenské vazby tak berou za své, jsou povrchní.

A ještě jedna věc.. nezavrhuji sociální sítě, ale preferuji osobní kontakt. Na sociální síti mám v přátelích pouze ty lidi, které osobně dobře znám a to mi zaručuje jisté bezpečí 🙂

ivzez

Ještě jedna drobnost: k přečtení času na mobilu bych musela
vyndat ještě brýle, na analogové hodinky je nepotřebuji.

Edison

To asi ne, když se tam nastaví dobrý plugin… Já tam mám hodiny přes půl displeje…

aliendrone

POTLESK!!!

Jan Kunčar

Nevím, kde jsem to četl, ale údajně se rozšířilo nošení náramkových hodinek za první světové války, zejména v zákopech (nebyl čas ani prostor na vytahování kapesních hodinek)

Kepler

To je docela možné. Můj děda, narozený v r. 1906, ale nosil ještě kapesní.

Edison

To bude celkem jisté: Roku 1904 vyrobila firma Cartier pro brazilského letce Santos-Dumonta první náramkové hodinky, které od první světové války rychle nahradily hodinky kapesní. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hodinky Ve velkym je vyráběl až tissot o něco později.