Deli

Jak dostat ven z lahve ztuhlou rybízovou šťávu?

Děkuji za nápady 🙂
Doplňuji:
Podařilo se. Zahřát, prošťourat a vytřepat. 🙂
Díky.

Nejlepší odpověď
marci1

Ponořit láhev do teplé vody ?

Další odpovědi
Reezo

teplem. klidně můžeš přidat trochu horké vody do té šťávy, aby to bylo kapalnější

zjentek

těžko říct, v jaké je to fázi, ale rosol z rybízu by měla rozpustit horká lázeň kolem té lahve
Doplňuji:
taky existují způsoby, jak urazit dno bez střepů, když se to povede ,)
https://www.go­ogle.cz/search?q=jak+u­razit+dno&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&client=fire­fox-a&gws_rd=cr

Deli

Zkoušela jsem, voda měla přes 80, víc se bojím, aby láhve nepraskly. Nepovolila. Že já to nedala do sklenic, mohla jsem mít luxusní džem ☹

anonym

Deli, pokud máš klasickou skleněnou láhev, tak se jí nic nestane. Vezmi vyšší hrnec s malým průměrem dna na dno dej špejle, aby láhev nestála přímo na dně a opatrně zahřívej. Takhle se rozpouští i ztuhlý med. Sklenice mi nikdy nepraskly. Láhve jsem kdysi zavařovala v klasickém zavařovacím hrnci (dělala jsem malinový mošt) a bylo to v pohodě. Ve šťávě Ti prostě zafungoval rybízový pektin, ten má rosolující účinky. Nahřátím by to ale mělo zřídnout. Jen to bude o Tvé trpělivosti.

Deli

Díky, jdu na to…

anonym

Prima. Jsem ráda, že to vyšlo. Zbytečné práce je mi pokaždé líto nejvíc.