paul1

Jak dopadne impeachment v USA?

Zatím to tak nevypadá, ale já tipuji, že špatně pro Trumpa. Aspoň tedy si to velmi přeji.

Nejlepší odpověď
led

Je to „fraška pre verejnosť“ tieto „pánske hry“ sú, aby sa ľahšie zdôvodnila zmena vonkajšej aj vnútornej politiky vlády USA.

Další odpovědi
Alesh

Pro někoho určitě na peachu (tj. na broskev). 🙂

Kepler

Ještě není rozhodnuto, zda impeachment vůbec proběhne, i když je to pravděpodobné. Už přichází i o podporu svých republikánů. S tím útokem na Kapitol si pod sebou podřízl větev, prostě blbec, no. Vůči Kačerovi Donaldovi mám už od jeho zvolení odpor, tak snad se konečně dostane kam patří – tj. do lochu. https://euroz­pravy.cz/zahra­nicni/amerika/im­peachment-trumpa-podpori-tri-republikansti-kongresmani-vcetne-dcery-dicka-cheneyho.b62fa­a9b/#utm_conten­t=freshnews&ut­m_term=impeachmen­t&utm_medium=hin­t&utm_source=se­arch.seznam.cz

dubraro

Špatně, ať to bude jakkoliv.

NoFear

No neměli by ho popouzet. Pokud ho „odsoudí,“ zakážou mu příště kandidovat, dokonce mu uvalí trest i vězení, smažou sociální sítě, budou házet veškerou vinu na něj, tak ho „donutí“ zůstat u moci. On s jeho osobností by toho byl schopen a nelegálně převzít moc (zůstat u ní), provést vzpouru/puč není vůbec těžké a v případě Trumpa – ten má dost podporovatelů… Z demokratické republiky na nedemorkatickou to jde úplně snadno, stačí, když ten člověk bude chtít. A je to. A to už bude záležet na tom člověku (tedy v tomto případě na Trumpovi a zda by toho skutečně byl schopen).

To, že jej budou soudit, dávat mu vinu atd., měli udělat až nadobro skončí jeho úřadování. Nebo aslepoň mu to vše nedávat sežrat najednou (když je toho i na obyčejného člověka dost najednou a útočí se ze všech stran, tak každý vybuchne. A co takový neovladatelný a urážlivý člověk jako je Trump). Něco jako blokace jeho sociálních sítí měli udělat už dávno, navzdory tomu, že to byl úřadující prezident a bez toho, aniž by brzy končilo jeho volební obodobí. Právěže je to prezident, tak by si neměl dovolit tolik a takových výroků, urážek, manipulací a nepravd.
To neříkám, že bych k němu měl vyložené antipatie, ale protože je to pravda (Bidena taky nějak nemusím) a je to urážlivý, dětinský, egoistický člověk, s mírnými sklony k diktování. A u něho je možný předpoklad, že by mohl zavést diktaturu (obzvlášť, když ho budou popichovat, když je ještě u moci a v takové popularitě).

Pepa25

Jako ten předchozí – neprojde to v Senátu. I když také bych mu to přál, aby ho v tom vymáchali.

JežíšKristus

Úplně nevidím důvod pro impeachment. Vždyť nikde k násilí nepodněcoval. A i kdyby, jak se říká, kdyby vám někdo řekl, ať skočíte z mostu, tak skočíte? Udělat “útok” na Kapitol, a potom se odvolávat na jednoho chlapa, to mi přijde komické. “Řekl nám to chlap v televizi, tak jsme šli.” Neděláte z Američanů blbce?

Důležitější důvod pro odmítnutí impeachmentu jsou ale demonstrace před 4 lety po zvolení Trumpa. V zásadě veškerá demokratická opozice podněcovala k násilí (pokud tedy přistoupíme k tomu, že i Trump podněcoval – výroky Demokratů byli daleko peprnější, typu “oběti budou na obou stranách”). Kteří demokratičtí politici byli za toto chování odsouzeni? Žádní. A to se nejednalo jen o naběhnutí do jednoho baráku za jedno odpoledne, ale o týdenní ničení výloh, rabování, zapalování fast foodů, aut apod.!

Pokud mají být tyto několika týdenní násilnosti zůstat bez potrestání politiků, kteří se opírali do Trumpa a říkali, že prezidentkou je Hillary, protože dostala víc hlasů, pak nemůže být ani potrestán Trump za projevy, které v porovnání s demokraty v roce 2016 zdají se být mírumilovnými. To by byla nespravedlnost a dvojí metr největšího kalibru! Samozřejmě bych se ale nedivil – na řádění v roce 2016 si dnes nikdo již nebude chtít vzpomenout, raději budeme podporovat Bidena, chlapa co se zápalem prosazoval protičernošské zákony.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.