garmelion

Jak dnes hodnotí Domika Feriho ti jenž ho v minulosti volili a kteří označovali voliče jiných politiků za méně vzdělané?

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/exposlanec-dominik-feri-skoncil-v-nemocnici-spekuluje-se-o-sebevrazde-40398426

Nejlepší odpověď
Malvína

Řekla bych, že se v tomto tématu stáhli a nevyjadřují se – soudím podle svého okolí. Některé jeho projevy a názory mi byly sympatické, ale můj hlas nikdy nedostal. Přiznávám, že jsem byla dost zaskočena jeho kauzou, ale mělo mi to dojít hned, že tak na první pohled neposkvrněný, naopak veřejností celkem chválený politik nemůže prostě existovat. Bylo to až moc uhlazené, sluníčkové a pro naši politiku pozitivní. Co se dá dělat, stává se. Chuděry ty, ke kterým se jako prase choval.

Další odpovědi
Disraeli

Nikdy jsem ho (aktivně) nesledoval, nepodporoval ani mi nebyl nijak zvlášť sympatický. Vím o dost lidech, co ho podporovali i pravidelně sledovali na instagramu a vyjadrřovali mu celkem slušnou podporu… Nevím, jak dnes, ale jako u většiny věcí (když se člověk zmýlí nebo se za něco stydí), je zkrátka ticho a zapomenuto, už se o tom nemluví a přešli někam jinam (než od toho zase po čase kvůli NĚČEMU upustí). Znám spoustu lidí i inteligentních, co střídají politiky a strany jak na běžícím páse… vždy se nechají něčím zlákat nebo naopak z nouze (kvůli zklámání předchůdce), změní strany. A myslí si, že to má nějaký význam.

Podporovat nějakého politka je celkem nesmyslné, bezdůvodné a prostě se to nijak nevyplatí. Je to vláda a systém byrokratů, kde není žádná řídící a usměrňující síla, která by je kontrolovala, vedla a dohlížela nad jejich kompetencemi i kroky. Žádný politik není dokonalý (to není nikdo), ale taky žádný politik nevyniká, buď jsou špatní po stránce charakteru anebo jsou nekomptentní po stránce kvalit (znalostí, schopností, dovedností,…), průměr – a to ve špatném slova smyslu. Nebo často obojí, zkrátka naprosto nedůstojní a nepovolaní. Je zvláštní, že jim moc a oprávnění dává něco tak směšného jako volby (mínění mas na základě kampaní/propagací, demagogie a propagand). Byrokrat – ve smyslu politik-úředníček, „kravaťák“ a zaměstnanec – je tam každý, včetně ministrů, premiéra i prezidenta (což je špatně). Idea, že když je někdo hromadně zvolen a je pak na základě toho a systému oprávněn vykonávat státní moc a disponovat s ní dle libovůle (skupinově-chaoticky)… to je zkrátka na hlavu. Kdo by měl něco z antropologie, sociologie, politologie, psychologie a davové psychologie, věděl by, jak iracionální a docela neodůvodněná věc jsou volby hlavy státu/vlády.