Avatar uživatele
vrbenska

Jak dlouho účinkují antibiotika po jejich dobrání?

Dobrý den , chtěla bych se zeptat jak dlouhý mají antibiotika účinek po dobrání poslední tablety , jedná se o dalacin antibiotika na dutinu ustní ,jde mi o to,že vždy po takovéto léčbě antibiotiky máme s manželem problémy v sexu co se týče pálení,svědění a povlak na manželově penisu,nechceme nic zase uspěchat ani zase né čekat měsíc,tuším že jde o nějaké obnovení mikroflory děkuji za rozumnou odpověď :-))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 2691 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nejen účinek atb může narušit rovnováhu mikroorganizmů . Ve vašem případě se jedná pravděpodobně o úpravu prostředí v prostředí pochvy (vagíny). V odkazu se dozvíte o dalších negativních vlivech jako např. sluneční záření ap. Kromě tohoto doporučeného prostředku Vám v lékarně poradí i jiné postupy (výplachy atd.)
http://ellentampony.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Antibiotika potřebují na zabití patogenních mikroorganismů určitou dobu a celou tu dobu se musí udržovat jejich hladina. Proto se berou v poměrně přesných intervalech a proto se má dobrat celé balení, i když třeba subjektivně už potíže ustoupily. Po jejich dobrání koncentrace klesne poměrně rychle, v řádu několika hodin, ovšem obnovení přirozené mikroflóry nějakou dobu potřebuje, odhaduji pár dní. Existují přípravky pro dámy, upravující prostředí v pochvě - třeba Gynocaps, což jsou laktobacily.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Antibiotika účinkují 12 hodin po jejich dobrání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vembl

Já bych doporučil spolu s antibiotiky užívat laktobacily a další přípravky na obnovu střevní mikroflóry.To by mohlo pomoci. Tělo se musí s užíváním antibiotik vyrovnat, takže je potřeba určitý čas čekat než se obnoví obranné složky organismu a pálení a svědění zmizí. Do 14 dnů by se to podle mě mělo upravit, pokud se tak nestane, tak bych to prokonzultoval s lékařem.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví